Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. mája 2020

Slovensku hrozí pandémia nezamestnanosti a Matovič rieši vzdialenosť stolov v reštaurácii, tvrdí PellegriniSlovensku hrozí pandémia nezamestnanosti, vláda musí investovať do záchrany ekonomiky. Tvrdí to podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini, podľa ktorého už nestačí, aby sa predseda vlády Igor Matovič na ...Zdieľať
img_6901 1 min 676x451 28.5.2020  - Slovensku hrozí pandémia nezamestnanosti, vláda musí investovať do záchrany ekonomiky. Tvrdí to podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini, podľa ktorého už nestačí, aby sa predseda vlády Igor Matovič na tlačových konferenciách venoval tomu, ako ďaleko majú byť od seba stoly v reštauráciách, ale aby nový kabinet predstavil jasný plán, ako plánuje zachrániť slovenskú ekonomiku.

Absolútne nedostatočné opatreniaDoteraz prijaté opatrenia, cez ktoré sa do firiem z eurofondov nalialo na udržanie zamestnanosti zatiaľ len zhruba 120 miliónov eur, považuje Pellegrini za absolútne nedostatočné.Potrebný je podľa neho zásadný plán na podporu ekonomiky, ktorý by povedal, ako plánujeme využiť ponúkajúce sa miliardy z rozpočtu Európskej únie, ale aj ako samotné Slovensko zafinancuje podporu hospodárstva.

"Najprv musíme vedieť, na čo tie peniaze chceme použiť. Vytypovať také projekty a oblasti, ktoré vytvoria najviac pracovných miest, alebo udržia aspoň existujúce pracovné miesta," tvrdí.

Odmieta argumenty o prázdnej špajzi


Pellegrini pritom odmieta argumentáciu súčasnej vlády o prázdnej špajzi, a teda že štát nemá priestor si na záchranu ekonomiky požičať. Pripomína, že jeho vláda odovzdala krajinu s 12. najnižším dlhom v Európskej únii a s dostatočnou rezervou aj k pomyselnej maastrichtskej hranici 60 % HDP.

"Ľudia doplatia na to, ak sa neprijmú zásadné opatrenia, hoc aj drahé. Žiaľ, je tu kríza, vážna kríza, a hrozí pandémia nezamestnanosti. Teraz sa nemôžeme hrať na čísla a deficity. Nerobí to Nemecko, nerobí to Francúzsko, nerobí to žiadna európska krajina, v prvom rade zachraňujú svojich ľudí," dodal Pellegrini.

Expremiér zároveň svojho nástupcu vyzval, aby priznal, či vláda plánuje dôchodcom vyplatiť trináste dôchodky. Podľa neho by totiž aj toto opatrenie malo byť súčasťou plánu na záchranu ekonomiky a v čase, keď Slovensko potrebuje investovať miliardy eur do svojho hospodárstva, by vláda mala nájsť aj zhruba 400 miliónov eur na zafinancovanie 13. dôchodkov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensku hrozí pandémia nezamestnanosti a Matovič rieši vzdialenosť stolov v reštaurácii, tvrdí Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Sulík predstaví balíček opatrení na naštartovanie domácej ekonomiky, cieľom je predísť masívnemu prepúšťaniu (28. 5. 2020)
 Koronavírus by mohol vyhubiť domorodé kmene Amazónie. Voči infekčným chorobám sú málo imúnni (28. 5. 2020)
 Aplikáciu smart karanténa a vyplnený formulár majte pripravené už pred príchodom na hranicu (28. 5. 2020)
 V projekte Prvá pomoc už odišlo žiadateľom o štátne príspevky takmer 126 miliónov eur (27. 5. 2020)
 Niektorí nezamestnaní budú pre koronakrízu poberať dávku o mesiac dlhšie, predĺži sa im podporné obdobie (27. 5. 2020)
 Slovensko vyčlení osem miliónov na podporu výskumu, zameriavať sa bude na ochorenie Covid-19 (27. 5. 2020)
 Laboratóriá otestovali takmer 3-tisíc ľudí, nakazených koronavírusom našli iba v karanténnych centrách (27. 5. 2020)
 Vysielacie stanice na celom svete bojujú počas pandémie proti šíreniu falošných správ (27. 5. 2020)
 Štát má právo nariadiť očkovanie proti koronavírusu, nerozhodujeme totiž len o sebe, tvrdí známy český biochemik (27. 5. 2020)
 Slovenka vyskúšala prekročiť rakúske hranice viackrát po sebe. Prešla by aj bez občianky (26. 5. 2020)nasledujúci článok >>
Sulík predstaví balíček opatrení na naštartovanie domácej ekonomiky, cieľom je predísť masívnemu prepúšťaniu
<< predchádzajúci článok
Obnovia vlaky zadarmo pre žiakov a študentov, minister Doležal ohlásil presný termín

Slovensku hrozí pandémia nezamestnanosti a Matovič rieši vzdialenosť stolov v reštaurácii, tvrdí Pellegrini - diskusné fórum čitateľov