Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. mája 2020

Sulík predstaví balíček opatrení na naštartovanie domácej ekonomiky, cieľom je predísť masívnemu prepúšťaniuMinisterstvo hospodárstva SR pripravuje balíček riešení, ako pomôcť slovenskej ekonomike a zabrániť masívnemu prepúšťaniu. Tieto riešenia majú ...Zdieľať
img_4385 676x451 28.5.2020  - Ministerstvo hospodárstva SR pripravuje balíček riešení, ako pomôcť slovenskej ekonomike a zabrániť masívnemu prepúšťaniu. Tieto riešenia majú mať pritom minimálny dopad na štátny rozpočet. Ako vo štvrtok informovala koaličná strana Sloboda a Solidarita, najvyššou prioritou je aktuálne pomôcť s naštartovaním ekonomiky.

Cieľom je zotavenie ekonomikyO riešeniach na zvýšenie konkurencieschopnosti Slovenska bude šéf rezortu hospodárstva a predseda liberálov Richard Sulík rokovať na najbližšej koaličnej rade.

„Ich zmysel je, aby sa ekonomika čím skôr zotavila a aby sa obnovila jej predkrízová výkonnosť. Ide o rozviazanie rúk zamestnávateľom, ale aj o viaceré strategické opatrenia štátu,“ priblížil Sulík.

Historický prepad


Štatistický úrad SR vo štvrtok informoval, že nálada v slovenskej ekonomike sa v máji prepadla na historicky najnižšiu úroveň s výnimkou mája 2009.

Tento pokles, napriek úbytku počtu nakazených na koronavírus, musí byť podľa strany Sloboda a Solidarita pre vládu zdvihnutý varovný prst a výzva.

„Štatistický úrad SR nás veľmi jasne informoval, ako citlivo vnímajú podnikatelia a spotrebitelia všetky opatrenia súvisiace s koronavírusom. Je našou najvyššou prioritou reagovať čo najrýchlejšie a pomôcť s naštartovaním ekonomiky na Slovensku. Zodpovednosť našich občanov nám pomohla poraziť koronavírus a znížiť počet nakazených na minimum, teraz však stojíme pred náročnejšou úlohou," priblížil poslanec parlamentu za SaS Marián Viskupič.Zdroj: Webnoviny.sk - Sulík predstaví balíček opatrení na naštartovanie domácej ekonomiky, cieľom je predísť masívnemu prepúšťaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obchodná komora navrhuje zmraziť minimálnu mzdu a nepáči sa jej ani Sulíkov nápad
<< predchádzajúci článok
Slovensku hrozí pandémia nezamestnanosti a Matovič rieši vzdialenosť stolov v reštaurácii, tvrdí Pellegrini

Sulík predstaví balíček opatrení na naštartovanie domácej ekonomiky, cieľom je predísť masívnemu prepúšťaniu - diskusné fórum čitateľov