Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. septembra 2009

Smolík odišiel pre nezhody v komunikácii s HroncovouNeustále zasahovanie do kompetencií riaditeľa Opery Slovenského národného divadla, nedodržiavanie finančných záväzkov a problémy pri určovaní priorít zo strany bývalej generálnej ...Zdieľať
Pavol SmolíkBRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) - Neustále zasahovanie do kompetencií riaditeľa Opery Slovenského národného divadla, nedodržiavanie finančných záväzkov a problémy pri určovaní priorít zo strany bývalej generálnej riaditeľky národného divadla Silvie Hroncovej sú hlavné dôvody, pre ktoré sa Pavol Smolík rozhodol abdikovať z vedenia Opery Slovenského národného divadla. Ako ďalej na dnešnej tlačovej besede uviedol Smolík, ktorý je popri šéfovaní opere dočasne poverený vedením celého divadla, Hroncová prichádzala aj s podnetnými impulzmi, ktoré by mohli napredovanie opery obohatiť, ale negatíva v jej riadení a komunikácii boli silnejšie. To Smolíka 26. augusta viedlo k rozhodnutiu abdikovať. Svoje výhrady tlmočil Hroncovej dva dni predtým.


Zároveň so Smolíkom odstúpili aj šéfdirigent Rastislav Štúr a dramaturg Slavomír Jakubek. Pre rozpory s Hroncovou a odchod vedenia opery odstúpil aj šéf činohry Štefan Bučko. Po stretnutí všetkých šéfov troch súborov divadla, aj Mária Radačovského z vedenia baletu s ministrom kultúry Marekom Maďaričom 27. augusta sa Bučko a Smolík opäť ujali svojich funkcií na čele opery a činohry.

Na dnešnej tlačovej besede sa zúčastnilo vedenie činohry a opery, šéf baletu Radačovský svoje názory na vedenie Silvie Hroncovej oficiálne prezentovať nechcel. Pre novinárov uviedol, že si veľmi váži to, čo Hroncová urobila pre balet SND. Celú situáciu si chce ešte premyslieť, potom zverejní svoj názor na posledné dianie vo vedení divadla.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Z funkcie odstúpila generálna riaditeľka a šéf činohry (27. 8. 2009)
 SND je konzervatívne, neznieslo inovácie, uviedla Hroncová (27. 8. 2009)
 Politika, ciele a metódy Hroncovej bránia Bučkovi viesť činohru (27. 8. 2009)
 Zo SND odchádza aj predsedníčka rady Darina Kárová (27. 8. 2009)
 Odstúpilo vedenie Opery Slovenského národného divadla (26. 8. 2009)
 Činohru SND trápi javisko, balet a operu bufet bez vody a elektriny (6. 5. 2008)nasledujúci článok >>
Júlový maloobchod SR lepší ako obchod v rámci celej EÚ
<< predchádzajúci článok
Vodič VW Caddy sa zrazil s policajným autom

Smolík odišiel pre nezhody v komunikácii s Hroncovou - diskusné fórum čitateľov