Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. septembra 2009

Júlový maloobchod SR lepší ako obchod v rámci celej EÚJúlovým maloobchodným tržbám na Slovensku v porovnaní s júnom sa darilo lepšie ako tržbám v rámci celej eurozóny aj v rámci celej Európskej únie. Na Slovensku maloobchodné tržby v júli ...Zdieľať
BRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) - Júlovým maloobchodným tržbám na Slovensku v porovnaní s júnom sa darilo lepšie ako tržbám v rámci celej eurozóny aj v rámci celej Európskej únie. Na Slovensku maloobchodné tržby v júli medzimesačne vzrástli o 1,3 %. V rámci celej eurozóny však o 0,2 % klesli a v rámci celej EÚ bol rast iba na úrovni 0,2 %. Vyplýva to z údajov, ktoré vo štvrtok zverejnil štatistický úrad Európskej únie Eurostat.


V medziročnom porovnaní sa však maloobchodné tržby na Slovensku s poklesom o 11,6 % vyvíjali horšie ako maloobchodné tržby v rámci celej eurozóny, ktoré sa zmenšili iba o 1,8 % a ešte horšie ako tržby v rámci celej únie, ktoré boli oproti júlu minulého roka menšie iba o 0,9 %.

Z krajín, ktoré Eurostatu poskytli údaje, medzimesačne v rámci EÚ najväčší rast tržieb mali Švédsko (2,2 %), Rumunsko (1,8 %) a Belgicko (1,4 %). Na štvrtom mieste bolo Slovensko spolu s Poľskom (zhodne 1,3 %). Najväčší pokles tržieb zaznamenali Estónsko (3,9 %), Španielsko (1,2 %) a Lotyšsko (1 %). Medziročne najväčší nárast tržieb bol v Belgicku (4,8 %), Švédsku (4,6 %) a Poľsku (4,4 %). Najväčší pokles zaznamenali Lotyšsko (29,5 %), Estónsko (20 %), Litva (19,1 %), Rumunsko (13,2 %) a Slovensko (11,6 %).

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzi Popradom a Jánovcami je už plný profil diaľnice
<< predchádzajúci článok
Smolík odišiel pre nezhody v komunikácii s Hroncovou

Júlový maloobchod SR lepší ako obchod v rámci celej EÚ - diskusné fórum čitateľov