Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. júna 2021

Matovič varuje pred indickým variantom koronavírusu, na Slovensku bude dominantný do dvoch mesiacovDelta variant koronavírusu na Slovensku je a je len otázkou mesiaca až dvoch, kým nebude aj u nás dominantný. Na sociálnej sieti to uviedol minister ...Zdieľať
4o8a4606 676x451 17.6.2021  - Delta variant koronavírusu na Slovensku je a je len otázkou mesiaca až dvoch, kým nebude aj u nás dominantný. Na sociálnej sieti to uviedol minister financií Igor Matovič s tým, že je to pri mimoriadne nízkej zaočkovanosti a nízkemu záujmu o očkovanie istota pre jesennú tretiu vlnu pandémie.„Nestačím sa čudovať naivite ľudí, ktorí si ešte dnes naivne myslia, že Slovensko dokáže nejakým zázrakom zabrániť príchodu nebezpečného delta variantu (indický variant) COVID-19 na Slovensko,“ konštatoval expremiér. Ako doplnil, v Anglicku delta variant koronavírusu dokázal za mesiac úplne vytlačiť pôvodný britský variant, ktorý na Slovensku zabil 10-tisíc ľudí.

Počty pozitívnych im začali dramaticky rásť napriek vysokej zaočkovanosti. „Myslieť si preto, že pri úplne uvoľnených opatreniach a lážo - plážo cez hranice delta na Slovensku už nezapúšťa korene, je naivné,“ uzavrel Matovič.
Zdroj: Webnoviny.sk - Matovič varuje pred indickým variantom koronavírusu, na Slovensku bude dominantný do dvoch mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Británia hlási najvyšší počet nakazených od februára (17. 6. 2021)
 Na kúpalisko už nebudete potrebovať rúško, hygiena ho však odporúča v niektorých prípadoch (16. 6. 2021)
 Dostanú zaočkovaní Slováci odmeny? Vláda rokovala v stredu o hmotnom odmeňovaní (16. 6. 2021)
 Epidemiologická situácia sa na Slovensku opäť zlepšila (16. 6. 2021)
 Cestovateľský semafor sa od 21. júna zmení. Taliansko, Chorvátsko, Česko a ďalších 44 krajín bude mať zelenú farbu (16. 6. 2021)
 Covid automat: Nové rozdelenie okresov od 21.6. Pribudli zelené okresy (16. 6. 2021)
 Digitálne COVID preukazy sú schválené. Toto leto nám umožnia cestovať bezpečnejšie, tvrdia predstavitelia EÚ (14. 6. 2021)
 Respirátor je povinný už len v piatich okresoch, pribudli aj nové výnimky z izolácie po príchode na Slovensko (14. 6. 2021)
 Nemecko hlási najmenej nakazených za deväť mesiacov, plánuje zmierňovať pravidlá pre nosenie rúšok (14. 6. 2021)
 Prevádzky v zelených a žltých okresoch už nemajú tak prísne obmedzenia (14. 6. 2021)nasledujúci článok >>
Za ľudí by mali na rôznych témach spolupracovať aj so stranami mimo parlamentu, myslí si Šeliga
<< predchádzajúci článok
Ústredný krízový štáb rokuje o opatreniach, uvažuje o štátnej karanténe i prísnejšej kontrole hraníc

Matovič varuje pred indickým variantom koronavírusu, na Slovensku bude dominantný do dvoch mesiacov - diskusné fórum čitateľov