Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júna 2021

Taliansko sa obáva mutácie koronavírusu, turisti prichádzajúci z Británie pôjdu do karantényTuristi prichádzajúci do Talianska z Veľkej Británie budú musieť s účinnosťou od pondelka nastúpiť do päťdňovej karantény a podrobiť sa testu na koronavírus. Oznámil to v piatok minister zdravotníctva ...Zdieľať
koronavirus cestovanie lietadlo 676x461 18.6.2021  - Turisti prichádzajúci do Talianska z Veľkej Británie budú musieť s účinnosťou od pondelka nastúpiť do päťdňovej karantény a podrobiť sa testu na koronavírus. Oznámil to v piatok minister zdravotníctva Roberto Speranza.


Opatrenie prichádza v čase, keď v Británii rýchlo pribúdajú nové prípady infekcií nákazlivejšou mutáciou vírusu. Variant delta pôvodne lokalizovaný v Indii v Spojenom kráľovstve aktuálne zodpovedá za viac ako 90 percent nových infekcií.

Talianske ministerstvo zdravotníctva ďalej oznámilo, že cestujúci z USA, Kanady a Japonska môžu pricestovať, pokiaľ splnia podmienky vyžadované digitálnym Covid preukazom Európskej únie. Ten potvrdzuje, že jeho nositeľ sa nechal zaočkovať proti koronavírusu alebo absolvoval test na COVID-19, prípadne ochorenie prekonal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko sa obáva mutácie koronavírusu, turisti prichádzajúci z Británie pôjdu do karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VEĽKÁ PREDPOVEĎ POČASIA: Poriadne sa zapotíme. Padnú aj rekordy?
<< predchádzajúci článok
Ukrajinec chcel previezť cez Slovensko nelegálnych migrantov, hrozí mu väzenie