Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

01. marca 2021

Spevák Ibrahim Maiga zľahčuje pandémiu koronavírusu, polícia upozornila na jeho statusy z FacebookuPolicajný zbor upozorňuje na to, že herec a spevák Ibrahim Maiga dlhodobo prostredníctvom svojej stránky na sociálnej sieti zverejňuje príspevky, ...Zdieľať
maiga

1.3.2021  - Policajný zbor upozorňuje na to, že herec a spevák Ibrahim Maiga dlhodobo prostredníctvom svojej stránky na sociálnej sieti zverejňuje príspevky, ktoré zľahčujú pandémiu koronavírusu.


Ako uviedla polícia na stránke Hoaxy a podvody - Polícia SR na sociálnej sieti, zverejňovanie manipulácií a poloprávd v čase, keď denne zomiera na Slovensku viac ako 100 ľudí na ochorenie COVID-19, je výsmechom nielen pre zdravotníkov, ale aj pre všetkých pracovníkov v prvej línii.

Manipulovanie nemusí byť len formou statusov


Ibrahim Maiga má na svojej stránke päťtisíc priateľov a takmer osemtisíc sledovateľov. Polícia v tomto prípade upozorňuje na to, že manipulovanie na sociálnych sieťach nemusí byť len formou statusov, ktoré osoba zverejní ako svoje vlastné myšlienky.

„Inak sme prileteli na Zanzibar včera a tam je slovo korona, alebo Covid zakázané. Žiadne rúška nič. Čumeli všetci ako mucha puk,“ napísal Maiga v statuse, v ktorom „iba“ zverejnil správu od svojho známeho.

V statuse Maiga neuviedol, či s obsahom danej správy súhlasí alebo nesúhlasí. Na tom však podľa polície nezáleží. „Z logiky veci vyplýva, že ak by s danou správou nesúhlasil, nezverejnil by ju, resp. by k nej pridal kritický komentár,“ doplnila polícia.

Známe osobnosti majú značnú výhodu


Ako polícia ďalej vysvetľuje, známe osobnosti majú oproti ostatným osobám značnú výhodu. Vďaka známosti svojho mena majú automaticky niekoľko výhod, vrátane toho, že oproti ostatným získajú vyšší počet sledovateľov.

„S veľkým publikom prichádza zodpovednosť, keďže vyjadrenia známej osoby sa tým pádom dostávajú k veľkému počtu ľudí. Známosť mena môže niektorých sledovateľov stránky presviedčať, aby si prebrali názory takejto osoby. Riziko ovplyvnenia je vyššie zo strany známych osobností, ako keby sme sa mali nechať ovplyvniť napríklad statusom našej susedky,“ pokračovala polícia.

Polícia doplnila svoj status na sociálnej sieti o niekoľko faktov z posledných dní. Česká republika zakázala cestovanie do Zanzibaru. Niektorí českí turisti, ktorí sa odtiaľ vrátili, mali koronavírus a vedci skúmali, či nejde o agresívnejšiu, takzvanú juhoafrickú mutáciu. „Medzitým sa u našich susedov potvrdil výskyt tejto mutácie privezenej zo zahraničia,“ uzavrela polícia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Spevák Ibrahim Maiga zľahčuje pandémiu koronavírusu, polícia upozornila na jeho statusy z Facebooku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Hoax o vakcíne AstraZeneca šíria tisíce ľudí, číslice 2008 na konci sú čistou zhodou náhod (24. 2. 2021)
 Internetom sa opätovne šíri hoax o vzniku koronavírusu, príspevok zdieľali tisíce ľudí (11. 2. 2021)
 Medzinárodný očkovací preukaz nie je novinkou a existuje už roky, pripomína konšpirátorom polícia (27. 1. 2021)
 Nepríjemné, no nie nebezpečné. Polícia opäť vyvracia hoax o poškodení mozgu pri testovaní na COVID-19 (18. 1. 2021)
 Polícia vysvetľovala desiatky hoaxov, dezinformácie o koronavíruse zasiahli státisíce ľudí (7. 1. 2021)
 HOAX: Do nemocnice v Nitre neboli účelovo zvážaní pacienti s COVID-19 (6. 1. 2021)
 Z dezinformáciami o koronavíruse sa roztrhlo vrece, slovenskí konšpirátori sa inšpirujú zahraničím (4. 1. 2021)nasledujúci článok >>
Začal sa filmový festival Berlinale, pre pandémiu prebieha online
<< predchádzajúci článok
O Cenu Anděl za najlepší slovenský album bojuje aj Katka Knechtová

Spevák Ibrahim Maiga zľahčuje pandémiu koronavírusu, polícia upozornila na jeho statusy z Facebooku - diskusné fórum čitateľov