Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. septembra 2020

V bratislavskej Dúbravke potvrdili COVID-19 u 14 klientov a dvoch zamestnankýň zariadenia pre seniorovRegionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave potvrdil pozitívne testy na ochorenie COVID-19 u 14 klientov a dvoch zamestnankýň zariadenia pre seniorov Domov jesene života v bratislavskej mestskej časti Dúbravka.Zdieľať
nákaza

Ako v tlačovej správe informovala hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová, intervenčný tím Ministerstva zdravotníctva SR testoval v piatok 25. septembra 75 ľudí po tom, ako potvrdili ochorenie u jednej pracovníčky zariadenia.

Klienti ako aj zamestnankyne zatiaľ zvládajú ochorenie bez výraznejších komplikácií a ďalšia starostlivosť a liečba o nich bude prebiehať v špeciálne zriadenom oddelení pre na COVID pozitívnych klientov. Všetky opatrenia na zabránenie šírenia nákazy sú zavedené a starostlivosť o klientov je plne zabezpečená,“ uviedla Rajčanová.

V nedeľu testovali aj zvyšných klientov, ako aj všetkých zamestnancov zaradenia Domov jesene života. „Zamestnanci starajúci sa o klientov s pozitívnym výsledkom testu zostávajú v zariadení a služby sa budú striedať v desaťdňových turnusoch,“ vysvetlila.

Ako dodala, v nasledujúcich dňoch zároveň vykonajú opätovné preventívne testovanie zamestnankýň a zamestnancov všetkých zariadení pre seniorov v správe hlavného mesta Bratislavy s cieľom minimalizovať riziko šírenia nákazy.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Matovič hrozí úplným zákazom hromadných podujatí, rútime sa v rozbehnutom vlaku (27. 9. 2020)
 Navštevujete kostol v červenom okrese? Pozor si dajte na sedenie a nesmie sa ani spievať (27. 9. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudli ďalšie stovky nakazených, ich počet sa už prehupol cez 9-tisíc (27. 9. 2020)
 Nový rekord na Slovensku: Pribudlo až 552 nakazených na COVID-19 a tri obete, štvrtý deň za sebou máme rekordný nárast v počte prípadov (26. 9. 2020)
 Matovič sa rozohnil a budú nové opatrenia proti koronavírusu, pribudli červené aj oranžové okresy (video) (25. 9. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudli dve úmrtia na COVID-19, celkovo ich je 43 (25. 9. 2020)
 Žena s koronavírusom dostala za porušenie karantény tri roky väzenia (25. 9. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo až 419 nakazených, ich počet sa prehupol cez 8-tisíc a rekord máme tretí deň za sebou (25. 9. 2020)
 Tri príbehy Slovákov s pozitívnym testom na COVID-19. Ako sa nakazili? (25. 9. 2020)
 Minister zdravotníctva je opäť v karanténe. Dôvod zverejnil na sociálnej sieti (24. 9. 2020)nasledujúci článok >>
Švajčiari nesúhlasia s návrhom nacionalistickej strany na obmedzenie počtu občanov EÚ pracujúcich v krajine
<< predchádzajúci článok
Raši: Matovičovi treba zobrať rozhodovaciu právomoc a Krajčí by mal skončiť, lebo nezvláda situáciu s pandémiou

V bratislavskej Dúbravke potvrdili COVID-19 u 14 klientov a dvoch zamestnankýň zariadenia pre seniorov - diskusné fórum čitateľov