Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. septembra 2020

Matovič hrozí úplným zákazom hromadných podujatí, rútime sa v rozbehnutom vlakuPremiér Igor Matovič (OĽaNO) na sociálnej sieti Facebook reagoval na 478 nových prípadov nákazy koronavírusom, ktoré na Slovensku pribudli za sobotu.Zdieľať
Matovič

Je to druhý najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie – rekordný bol zatiaľ 25. september, keď pribudlo 554 infikovaných.

„Obávam sa, že za tak drastického nárastu počtu prípadov, budeme musieť prísť s úplným zákazom hromadných podujatí akéhokoľvek druhu dokým krivke nárastu spoločnými silami nezlomíme väzy,“ varuje.

Rútime sa v rozbehnutom vlaku

Za posledných sedem dní u nás pribudlo až 2 401 prípadov (sobota – 478, piatok – 552, štvrtok – 419, streda – 360, utorok – 338, pondelok – 175, nedeľa – 79) a Matovič upozornil, že počet nových infikovaných sa oproti minulej sobote, kedy ich bolo 131, zvýšil o 265 percent.

„Rútime sa v rozbehnutom vlaku a kým sa prejaví efekt brzdiacich opatrení, obávam sa, že za najbližšie týždne budeme mať ešte kopu rekordných dní, kedy bude počet prípadov dramaticky väčší ako odhad ‚260 až 450 v polovičke októbra‘ prezentovaný ministrom zdravotníctva pár dní dozadu,“ upozornil Matovič.

Nešťastie, ktoré sa na Slovensko rúti, podľa premiéra zastaví jedine zomknutie všetkých zodpovedných ľudí. Ľudí, pre ktorých je ochrana zdravia a životov aj cudzích ľudí rovnako dôležitá ako zdravie a život ich samých.

Výzva ľuďom

Matovič v statuse poprosil každého človeka otvorenej mysle, aby svojej rodine a priateľom vysvetlil, ako je veľmi dôležité s okamžitou platnosťou nasadiť najprísnejšie možné ochranné opatrenia a nečakať na “príkazy zvrchu”.

„Zrušte, prosím, akékoľvek rodinné a firemné oslavy, slávnosti, svadby, kary … a áno, aj obyčajné rodinné a kamarátske návštevy. Noste rúško všade vo vnútri, aj v spoločnosti známych kolegov. Opäť ho noste bez hanby aj vonku, ak sa pohybujete medzi ľuďmi mimo rodiny. Nechoďte na akékoľvek športové či kultúrne podujatie, hoci vás to veľmi láka,“ vyzýva ľudí s dodatkom #LenSpoločneToDokážeme.

Matoviča momentálne netrápi, že ľudia mu prísne opatrenia zrátajú v preferenciách. „Ale úprimne? Je mi to teraz úplne jedno, hoci aj ľúto a prioritu mám len jednu – zdravie a životy,“ napísal s tým, že niekto obmedzenia prijímať musí, ak nechceme, aby nám tu zavládla totálna anarchia, akú sme videli na jar v Lombardsku.

„Bohužiaľ, prezentované reprodukčné číslo rovné 1,15 bolo absolútne hausnumero, ktorého klamu som aj ja podľahol. Reálna dynamika šírenia vírusu medzi nami je výrazne vyššia a čísla z tohto týždňa to krásne dokazujú. O to viac teraz musíme spoločne zabrať. Dík za pochop,“ dodal na záver.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Navštevujete kostol v červenom okrese? Pozor si dajte na sedenie a nesmie sa ani spievať (27. 9. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudli ďalšie stovky nakazených, ich počet sa už prehupol cez 9-tisíc (27. 9. 2020)
 Nový rekord na Slovensku: Pribudlo až 552 nakazených na COVID-19 a tri obete, štvrtý deň za sebou máme rekordný nárast v počte prípadov (26. 9. 2020)
 Matovič sa rozohnil a budú nové opatrenia proti koronavírusu, pribudli červené aj oranžové okresy (video) (25. 9. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudli dve úmrtia na COVID-19, celkovo ich je 43 (25. 9. 2020)
 Žena s koronavírusom dostala za porušenie karantény tri roky väzenia (25. 9. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo až 419 nakazených, ich počet sa prehupol cez 8-tisíc a rekord máme tretí deň za sebou (25. 9. 2020)
 Tri príbehy Slovákov s pozitívnym testom na COVID-19. Ako sa nakazili? (25. 9. 2020)
 Koronavírus na Slovensku prekonal ďalší rekord, za deň pribudlo až 360 nakazených (24. 9. 2020)
 Minister zdravotníctva je opäť v karanténe. Dôvod zverejnil na sociálnej sieti (24. 9. 2020)nasledujúci článok >>
V Dolnom Kubíne bude mestské zastupiteľstvo vyberať hlavného kontrolóra verejnou voľbou
<< predchádzajúci článok
Matovičovi neveria dve tretiny Slovákov, Kollár si pohoršil o 11 percent a najdôveryhodnejšia je Čaputová

Matovič hrozí úplným zákazom hromadných podujatí, rútime sa v rozbehnutom vlaku - diskusné fórum čitateľov