Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. decembra 2020

Video: Prezidentka Čaputová adresovala ľuďom výzvu, lebo obmedzenia majú príliš veľa výnimiekPrezidentka SR Zuzana Čaputová upozorňuje, že kým sa väčšina ľudí pripravuje na Vianoce, nemocnice sa pripravujú najmä na zvýšený počet pacientov s koronavírusom.Zdieľať
Čaputová

 

Pacienti v nemocniciach ešte pribudnú

Vplyv obmedzení sa zatiaľ neprejavil, trvajú len krátko a majú príliš veľa výnimiek na zásadnejšie zníženie mobility. Do konca roka sa preto v nemocniciach očakáva tritisíc pacientov s ochorením COVID-19 a 300 na pľúcnej ventilácii.

Starostlivosť o týchto pacientov prevezmú aj menšie a súkromné nemocnice, no keďže medzi infikovanými stále pribúda aj zdravotný personál, pomoc ďalších zdravotníkov slúžiacich na iných oddeleniach alebo mimo nemocníc bude potrebná.

Telefonát s ministrom Krajčím

Hlava štátu to napísala vo svojom profile na sociálnej sieti s tým, že volala aj s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽaNO).

„Obmedzme svoje kontakty na minimum aj nad rámec opatrení, ktoré dnes máme prijaté. Zdravie je najväčší darček, ktorý si tieto Vianoce môžeme dať. Sebe aj zdravotníkom tiež môžeme pomôcť, keď si budeme dávať väčší pozor, aby sme sa nedostali do nemocnice v dôsledku iných rizikových aktivít. Napríklad v dôsledku používania zábavnej pyrotechniky, zlej životosprávy alebo neohľaduplnosti či nepozornosti na cestách,” zdôraznila Čaputová.

Doplnila, že každý pacient v nemocnici zamestnáva a v tejto situácii aj vyčerpáva lekárov a sestry, ktorí tak môžu chýbať pri iných život zachraňujúcich úkonoch u hospitalizovaných pacientov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Prezidentka Čaputová odpustila osemmesačný trest odňatia slobody 41-ročnej matke (21. 12. 2020)
 Prezidentka Zuzana Čaputová spúšťa vlastný podcast s názvom Zjednotená krajina (20. 12. 2020)
 Čaputová: Pápež František odkázal Slovensku, aby bojovalo a vydržalo (14. 12. 2020)
 Prezidentka vetovala novelu zákona, ktorá mala upraviť obedy zadarmo (11. 12. 2020)
 Reforma justície je dôležitý krok k posilneniu spravodlivosti, povedala prezidentka Čaputová (9. 12. 2020)
 Slovensko pociťuje nutnosť bojovať s klimatickou krízou, uviedla to na stretnutí so zástupcami iniciatívy Klíma ťa potrebuje prezidentka Zuzana Čaputová (2. 12. 2020)
 Čaputová: Považujem za správne, aby bolo testovanie dobrovoľné. Je čas na to, aby koaliční politici zmenili svoj prístup (24. 11. 2020)
 Prezidentka vyzvala k dôstojnej spomienke na November '89 - príhovor celé znenie (16. 11. 2020)
 Prezidentka Čaputová poslala Ficovi odkaz, zareagovala na jeho pochybnosti s jej kompetenciami (12. 11. 2020)
 Prezidentka Čaputová si uctila Deň vojnových veteránov a na cintoríne položila veniec (11. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Prezidentka Čaputová adresovala ľuďom výzvu, lebo obmedzenia majú príliš veľa výnimiek (video)
<< predchádzajúci článok
Obchodné reťazce obdarovali pred Vianocami zdravotníkov v nemocniciach

Video: Prezidentka Čaputová adresovala ľuďom výzvu, lebo obmedzenia majú príliš veľa výnimiek - diskusné fórum čitateľov