Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. marca 2023

Zelenskyj naznačil scenár následkov, ak ukrajinská armáda príde o BachmutUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok varoval, že pokiaľ ukrajinská armáda nezvíťazí v dlhotrvajúcej bitke o mesto Bachmut v Doneckej oblasti, ...Zdieľať
the_ap_interview_ukraine_zelenskyy_04028 1 676x451 29.3.2023  - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok varoval, že pokiaľ ukrajinská armáda nezvíťazí v dlhotrvajúcej bitke o mesto Bachmut v Doneckej oblasti, Rusko by mohlo začať budovať medzinárodnú podporu pre dohodu, ktorá by mohla prinútiť Ukrajinu urobiť neprijateľné kompromisy. Ruský vodca Vladimir Putin by v takom prípade podľa Zelenského „toto víťazstvo „predal“ Západu, svojej spoločnosti, Číne, Iránu“.


Ak bude cítiť trochu krvi a cítiť, že sme slabí, bude tlačiť, tlačiť, tlačiť,“ povedal Zelenskyj v rozhovore pre agentúru AP, ktorý sa uskutočnil vo vlaku z mesta Sumy do Kyjeva. Zelenskyj v uplynulých dňoch navštívil viaceré miesta na frontovej línii, aby udržal vysokú motiváciu svojej armády aj ukrajinského obyvateľstva.

Zelenskyj prognózuje, že ak by Ukrajinci v Bachmute prehrali, tlak z porážky by v takom prípade prišiel veľmi rýchlo. A to nielen od medzinárodného spoločenstva, ale aj od jeho vlastnej krajiny. „Naša spoločnosť sa bude cítiť unavená a bude ma tlačiť, aby som s nimi (Rusmi) urobil kompromis,“ povedal Zelenskyj a dodal, že zatiaľ takýto tlak nepocítil.Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj naznačil scenár následkov, ak ukrajinská armáda príde o Bachmut © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Zelenskyj navštevuje okupované oblasti, stretáva sa s miestnymi predstaviteľmi a obyvateľmi (28. 3. 2023)
 Ruská skupina Anonymous sa mstí za slovenské stíhačky MiG-29 pre Ukrajinu, napadla web parlamentu aj ďalšie štátne weby (28. 3. 2023)
 Ukrajine začína prichádzať sľúbená vojenská pomoc od Západu. Všetky zbrane budú zničené, odkazuje Rusko (28. 3. 2023)
 Naď zvažuje podať trestné oznámenie na Fica, obvinenie zo sabotáže vraj už nie je sranda (27. 3. 2023)
 Putina by k rokovaniam mohla presvedčiť iba séria ukrajinských víťazstiev, myslia si analytici (27. 3. 2023)
 Smer-SD podáva trestné oznámenie na členov vlády za zaslanie migov Ukrajine, podľa Fica hrubo porušili Ústavu SR (27. 3. 2023)
 V Mariupoli vyletelo do vzduchu auto ruského vojenského veliteľa (video) (27. 3. 2023)
 Čaputová: Na Slovensku rastie riziko straty spoločenskej podpory pre našu zahraničnú politiku (foto) (27. 3. 2023)
 Britský herec Orlando Bloom sa stretol s prezidentom Zelenským (27. 3. 2023)
 V Chersonskej oblasti okupanti mučia obyvateľov, ktorí odmietajú ruské pasy a vyhrážajú sa im „jamou“ (27. 3. 2023)nasledujúci článok >>
Stíhačky MiG-29 už chránia oblohu nad Charkovom, uviedla Kondratjuková v slovenskom parlamente
<< predchádzajúci článok
Neexistuje lepší spôsob ako udržať Slovensko v bezpečí, NATO podľa Káčera funguje ako poistka