02. apríla 2008

HOKEJ-NHL: Sekera prispel k výhre Buffala

Andrej Sekera bol jediným slovenským hokejistom, ktorý sa v utorňajších stretnutiach NHL zapísal do kanadského bodovania

Andrej Sekera bol jediným slovenským hokejistom, ktorý sa v utorňajších stretnutiach NHL zapísal do kanadského bodovania. Dvadsaťjedenročný obranca prispel jednou asistenciou k výhre Buffala 4:3 nad Torontom. Sekerovu strelu necelých šesť minút pred koncom tretej tretiny dorazil v presilovej hre Thomas Vanek a poslal duel do predĺženia. O víťazovi napokon rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých boli šťastnejší domáci a Sabres si tak uchovali šancu na postup do play off. "Ďalších pár dní sme nažive," komentoval situáciu brankár Buffala Ryan Miller. Jeho tím stráca na posledné postupové miesto do play off tri body a do konca základnej časti odohrá ešte dva zápasy.

Šancu postúpiť do play off naopak už stratil po prehre 2:3 na ľade Calgary Edmonton. Oilers síce zaznamenali v posledných 19 súbojoch 13 víťazstiev, ale napokon im výborný záver sezóny nepomohol. "Verili sme, že sa tam dostaneme a že máme mužstvo, ktoré by v play off malo čo povedať," smútil center Edmontonu Jared Stoll. "Môžeme byť na seba hrdí. Bojovali sme ako tím a to nám prinieslo veľa pozitívneho a tešíme sa na ďalšiu sezónu," povedal ešte len 18-ročný nováčik Sam Gagner. Calgary stačí na postup do bojov o Stanleyho pohár získať v nastávajúcich dvoch zápasoch bod. "Musím zložiť poklonu Edmontonu. Hrali výborne a so srdcom, ale to isté môžem povedať aj o nás," tešil sa z triumfu útočník Owen Nolan, ktorý rozhodol o osude duelu necelé štyri minúty pred koncom.
Minulý rok nazbieralo Colorado 95 bodov a aj napriek tomu sa nedostalo do vyraďovacích bojov. Po utorkovom víťazstve 4:2 nad Vancouverom si miestenku v play off zabezpečilo. "Veľmi nás teší, že po roku sme opäť tam. Minulá sezóna bola pre nás obrovským sklamaním. Tešíme sa, sme zvyknutí hrať play off," poznamenal český útočník Milan Hejduk, ktorý prispel k triumfu gólom a asistenciou. Vancouver premrhal dvojgólový náskok a poriadne si skomplikoval situáciu. O posledné dve miesta v Západnej konferencii zaručujúce postup do vyraďovacích bojov tak bude Vancouver bojovať spolu s Calgary a Nashvillom.
Nashvillu sa totiž podarilo zmazať trojgólové manko a napokon zvíťazil nad St. Louis 4:3 po predĺžení. Predators už po siedmich minútach prehrávali 0:3, potom však vymenili gólmana Dan Ellisa a v strhujúcom zápase napokon zvíťazili. "Už si nemôžeme dovoliť prehrať a toto je úžasné víťazstvo," tešil sa strelec víťazného gólu Rich Peverley.
Vo Východnej konferencii si zabezpečili postup do play off po triumfe 2:1 po predĺžení nad New York Islanders hokejisti New Jersey. Devils tak nebudú chýbať v bojoch o Stanleyho pohár už 11. rok.
Alexander Ovečkin vsietil svoj 63. gól v sezóne a aj vďaka tomu si Washington stále udržiava reálnu šancu na postup do play off. Capitals zdolali 4:1 Carolinu a vyrovnali sa jej bodovo na prvom mieste Juhovýchodnej divízie. Do play off by tak napokon mohli Capitals, ktorí vyhrali deväť z posledných 10 zápasov, postúpiť vo Východnej konferencii dokonca z tretieho miesta. Obe mužstvá ešte odohrajú dva zápasy. Washington bol ešte na konci novembra najhorším tímom v celej NHL a teraz má šancu postúpiť do bojov o Stanleyho pohár prvýkrát od sezóny 2002/2003.

Výsledky:
Atlanta - Florida 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Góly: 34. Lavallee-Smotherman (Hävelid), 57. Recchi (Lavalle-Smotherman) - 5. O. Jokinen (McLean), 42. Bouwmeester, 42. Booth (Johansson, Horton). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:33. Brankári: Hedberg - Anderson. Diváci: 15 453.

NY Islanders - New Jersey 1:2 po predĺ. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 20. Vašíček (Guerin, Bergenheim) - 26. Eliáš (Oduya, Martin), 61. Parise (Oduya, Eliáš). Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:47. Brankári: MacDonald - Brodeur. Diváci: 12 357.

Washington - Carolina 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 15. Cooke (Green, Fiodorov), 20. Laich (Fleischmann, V. Kozlov), 35. Siomin (Green, Fiodorov), 57. Ovečkin (Nicklas Bäckström, S. Kozlov) - 23. Walker (Hedican, Bayda). Vylúčení: 7:12 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:22. Brankári: Huet - C. Ward. Diváci: 18 277.

St. Louis - Nashville 3:4 po predĺ. (3:0, 0:1, 0:2 - 0:1)
Góly: 2. McDonald (Perron, Backes), 5. Mayers (B. Jackman, E. Johnson), 7. Perron (McDonald, Backes) - 27. Bochenski (Peverley, Tootoo), 42. Tootoo (Židlický, Bochenski), 54. Fiddler, 62. Peverley (Hlaváč, Suter). Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 17:26. Brankári: Legace (21. Toivonen) - Ellis (7. Mason). Diváci: 17 357.

Toronto - Buffalo 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 1. Tucker (Kubina, Bell), 20. T. Kaberle (J. Blake, Tucker), 53. Steen (Ponikarovskij, Stralman) - 25. D. Roy (Afinogenov), 50. Bernier (Mair, Paetsch), 55. Vanek (SEKERA, Pominville), rozhodujúci sam. nájazd Afinogenov. Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:41. Brankári: Raycroft - R. Miller. Diváci: 18 288.

Ottawa - Montreal 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 10. Kovaľov (Ryder, Brisebois), 26. Dandenault (Latendresse, Lapierre), 52. A. Kosticyn (Kovaľov, Streit). Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Spezza 5 min, Neil 10 min - Markov 5 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:27. Brankári: Gerber - Price. Diváci: 20 326.

Edmonton - Calgary 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 11. Glencross (Brodziak, Staios), 54. Glencross (Brodziak) - 15. Aucoin (Nolan, Lombardi), 40. Tanguay (A. Eriksson, Phaneuf), 57. Nolan (Lombardi, Phaneuf). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:17. Brankári: Roloson - Kiprusoff. Diváci: 16 839.

Vancouver - Colorado 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Góly: 9. W. Mitchell (Linden, D. Sedin), 26. Kesler (H. Sedin, Näslund) - 30. Liles (Sakic, Hejduk), 34. Hejduk (Forsberg), 35. Wolski (Sakic, Brunette), 45. Forsberg (Brunette). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:20. Brankári: Luongo - Theodore. Diváci: 18 630.

San Jose - Los Angeles 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 20. Grier (Rissmiller, McLaren), 23. Marleau (Roenick, B. Campbell), 35. M. Michálek (J. Thornton, Clowe), 57. C. Brown (Shelley), 59. B. Campbell (Carle, Marleau) - 21. O´Sullivan, 27. Ivanans (Frolov, Armstrong). Vylúčení: 2:8 na 2 min, navyše Shelley - Ivanans na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 34:18. Brankári: Nabokov - Ersberg. Diváci: 17 496.