Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

11. mája 2023

Festival Uprising predstavil ďalšie mená, poteší fanúšikov elektronikyFanúšikovia slovenského a českého reggae sa môžu tešiť na stálice Medial Banana, českých ska matadorov Green Smatroll, príde aj MC Rida Radar.Zdieľať
Uprising predstavil ďalšie mená, poteší fanúšikov elektroniky

Zverejnenie nových umelcov na 16. ročníku festivalu Uprising prináša fanúšikom reggae, grime, elektroniky a hip-hopu niekoľko nových zahraničných i domácich mien. Festival sa uskutoční na Zlatých pieskoch v Bratislave v dňoch 25. až 26. augusta. "Šestnásty ročník festivalu Uprising bude žánrovo opäť veľmi pestrý, čo potvrdzujú aj najnovšie zverejnené mená tentoraz s výrazným zastúpením grime scény spomedzi zahraničných aj slovenských umelcov. Na úvod spomeňme headlinera tohto ročníka Dizzee Rascala, hudobníka a producenta The Bugft.MC Flowdan, ale tiež silné mená lokálnej scény Gleba a Smack One," povedal Moravčík.

Na festivale vystúpi aj trojica britského drum and bassu Ed Rush, Optical a Audio a ich b2b set. Predstavia sa i britská raperka Lady Lykez či jeden z pilierov britskej klubovej scény The Bug s posilou legendárneho Mc Flowdan, ktorí sľubujú gigantickú šou v podobe špeciálneho dubstep a grime setu, avizoval Moravčík. Uprising Festival 2023 obohatí aj hip-hopová legenda z Brooklynu, člen Gang Starr Foundation Jeru the Damaja.

Okrem toho sa predstavia aj ďalšie veľké hviezdy z Anglicka, ako napríklad Macka B, Brother Culture, Congo Natty alebo Asian Dub Foundation. "Premiérovo uvidíme legendu reggae a dancehallu Barringtona Levyho z Jamajky a tiež kapelu Steel Pulse, ktorej členovia sú reggae žánru verní už 40 rokov a ako prvá reggae kapela získali cenu Grammy za najlepší reggae album," doplnil Moravčík.

Ďalšiu premiéru na festivale bude mať francúzska úderka L'Entourloop, ako aj New York Ska-Jazz Ensemble, Camo & Krooked ft. Daxta a mnoho ďalších zahraničných interpertov.

Z domácej a českej grime a hip-hopovej scény sa na festivale predstavia Gleb, Smack One, Idea, Zverina, Čavalenky. Novú vlnu slovenského rapu zastúpi Porsche Boy. Prvýkrát sa na Uprisingu predstaví aj mladá formácia 58G z Jihlavy.

Fanúšikovia slovenského a českého reggae sa môžu tešiť na stálice Medial Banana, českých ska matadorov Green Smatroll, príde aj MC Rida Radar, Cocoman & Pokyman predstavia exkluzívnu spoločnú šou. Chýbať nebudú ani Superior, Ronald Weedman, Pokrok & MC Vema, Akustikači Abnorman. Milovníkov jungle potešia Ragga Bombs ft. Jimmy Danger a česká dvojica MikkiM & Dave Trumpeteer.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na festival Uprising 2023 prídu Steel Pulse, The Cimarons aj Asian Dub Foundation (22. 2. 2023)
 Uprising 2022:Návštevníci sa môžu tešiť na troch držiteľov cien Grammy (29. 7. 2022)
 Festival Uprising v lete oslávi 15 rokov opäť v plnej kapacite (25. 4. 2022)
 Uprising 2020: Na festival príde reggae legenda Max Romeo a Roni Size (2. 2. 2020)
 Bratislavské Zlaté piesky žili Uprisingom, reggae tóny prerušili búrky (25. 8. 2019)
 Bratislava žije hudbou, začal sa Uprising festival (24. 8. 2019)
 Zimný Uprising prinesie do Bratislavy jamajské reggae hviezdy (21. 10. 2018)
 VIDEO: Reggae festival Uprising poteší aj dnb fanúšikov (22. 6. 2018)
 PRIBUDLI NOVÉ MENÁ: Uprising 2018 doplňuje line-up (22. 2. 2018)
 VIDEO: Na festival Uprising zavítajú aj Inner Circle (5. 2. 2018)nasledujúci článok >>
Led Zeppelin Symphonic už o pár dní v Bratislave!
<< predchádzajúci článok
Na bratislavskom Kamzíku otvorili nové Centrum ekovýchovy, ponúkne aj kurzy včelárstva pre začiatočníkov (foto)