Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

08. februára 2016

Vedeli ste, aké prospešné sú pre naše zdravie orechy?Konzumácia orechov má pre nás veľa výhod. Hlavne tých zdravotných. Takže si ich určite doprajte.Zdieľať
Vedeli ste, aké prospešné sú pre naše zdravie orechy?

Mali by ste vedieť, že oriešky sú bohaté na vlákniny. Vlašské orechy sú na vrchole zoznamu všetkých ostatných orechov. Sú tiež dobrým zdrojom nenasýtených mastných kyselín a antioxidantov. Preto by ste mali častejšie začať konzumovať orechy, zlepší sa tým váš celkový zdravotný stav.


Zdravý mozog

Vlašské orechy obsahujú folát, vitamín E, antioxidanty, omega-3 mastné kyseliny a melatonín, ktoré sú neuro-ochranné látky. Mnohé štúdie preukázali, že pravidelná konzumácia vlašských orechov zvyšuje inferenčné úvahy u mladých dospelých ľudí a zlepšuje zdravie mozgu.

Vlastnosti v boji proti rakovine

Mnohí výskumníci zistili, že orechy môžu pomôcť znížiť riziko vzniku rakoviny prsníka a prostaty. Pravidelná konzumácia orechov môže znížiť rast rakoviny prostaty až o 40%. Jeden výskum, ktorý bol vykonaný na myšiach, ukazuje, že ľudský ekvivalent 2 hrste vlašských orechov denne spomaľuje rast nádoru o 50%.

Plodnosť mužov

Vlašské orechy určite zlepšujú plodnosť mužov. Jedna štúdia ukazuje, že 75 g vlašských orechov denne zlepšuje kvalitu spermií, vrátane morfológie, vitality a pohyblivosti.

Navodzujú spánok

Vlašské orechy obsahujú melatonín, zodpovednú zlúčeninu pre odovzdávanie správ, pokiaľ ide o cyklus svetla a tmy k telu. Pravidelná konzumácia vlašských orechov zvyšuje hladinu melatonínu v krvi a tým vyvoláva spánok.

Pomáhajú pokožke

Vlašské orechy sú bohaté na antioxidanty a vitamín B, ktorý pomáha predchádzať pokožke pred voľnými radikálmi a zabraňuje známkam starnutia a vráskam. Pravidelná konzumácia orechov tiež spôsobí, aby bola vaša pleť žiariaca.

Zabraňujú cukrovke

Vlašské orechy sú bohaté na tuk v potrave, čo zlepšuje parametre metabolické u ľudí s diabetom 2. typu. Obézni ľudia s diabetom 2. typu, ktorí konzumujú vlašské orechy denne, majú výrazne zníženú hladinu inzulínu nalačno v porovnaní s tými, ktorí ich nekonzumujú.

Zabraňujú ochoreniam srdca

Zo všetkých diétnych orechov a rastlín, vlašské orechy obsahujú najvyššie množstvo antioxidantov. 100 g vlašských orechov obsahuje 20 mmol antioxidantov, ktoré sú veľmi prospešné.

Vlašské orechy obsahujú tiež omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú znížiť zlý cholesterol a zvýšiť produkciu dobrého cholesterolu. Doprajte si vlašské orechy namiesto čipsov pre udržanie dobrého zdravia srdca.

Kontrola váhy

Pridaním určitého množstvo vlašských orechov vo vašej strave každý deň môže pomôcť pri udržiavaní ideálnej hmotnosti. Mnohé výskumy ukazujú, že orechy nie sú spojené s obezitou a priberaním na váhe. Vlašské orechy obsahujú diétne vlákniny, ktoré poskytujú pocit sýtosti a tým vám pomôžu udržať svoju váhu.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Týmito spôsobmi si zlepšíte svoj zrak! (6. 2. 2016)
 Video: Recept od babičiek na vysoký krvný tlak (4. 2. 2016)
 Nevieš zaspať? Tento domáci a chutný nápoj ti s tým pomôže! (4. 2. 2016)
 Video: Takto sa zbavíte stuhnutého krku za pár sekúnd (3. 2. 2016)
 Zapálené ďasná môžu mať za následok vznik vážnejších ochorení (3. 2. 2016)
 Vedeli ste, v ktorom štádiu je najzdravšie jesť banány? (2. 2. 2016)
 Tieto polohy spánku prezradia, aká ste osobnosť (1. 2. 2016)
 Parádny stolík do obývačky s akváriom (31. 1. 2016)
 7 potravín, ktorým by ste mali vyhnúť večer pred spánkom (28. 1. 2016)
 Stévia má podľa odborníkov 300-krát vyššiu sladivosť ako biely cukor (27. 1. 2016)nasledujúci článok >>
Návštevnosť Ľubovnianskeho hradu sa vlani priblížila rekordu z 2014
<< predchádzajúci článok
Úvodník Slovenských pohľadov sa venuje 170. výročiu vzniku časopisu

Vedeli ste, aké prospešné sú pre naše zdravie orechy? - diskusné fórum čitateľov