Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

24. marca 2020

Koronavírus príznaky: Experti našli ďalší príznak koronavírusu: Spoznáte ho jednoduchoKoronavírus sa stále šíri po celom svete a odborníci sa obávajú najmä veľkého množstva pacientov bez symptómov, ktorí môžu vírus šíriť bez toho, aby o tom vedeli.Zdieľať
Koronavírus príznaky: Experti našli ďalší príznak koronavírusu: Spoznáte ho jednoducho

Špecialisti z Británie, Francúzska a USA zaznamenali v posledných týždňoch zvýšený počet pacientov, ktorí náhle stratili čuch. Ako však tvrdia, mohlo by sa jednať o jeden z príznakov ochorenia COVID-19, ktoré je spôsobené koronavírusom SARS-CoV-2. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.


Koronavírus sa stále šíri po celom svete a odborníci sa obávajú najmä veľkého množstva pacientov bez symptómov, ktorí môžu vírus šíriť bez toho, aby o tom vedeli.

Otupenie čuchových zmyslov by tak mohlo ľahšie odhaliť prítomnosť koronavírusu u pacientov bez iných príznakov. Podľa AFP britskí otorinolaryngológovia už naliehali na zdravotnícke orgány, aby ľuďom s náhlou stratou čuchu alebo chuti odporučili samoizoláciu, a to aj v prípade, ak nemajú iné príznaky. Strata čuchu by totiž mohla znamenať, že dotyčná osoba je nakazená koronavírusom.

"Všetko, čo môžeme urobiť pre spomalenie prenosu koronavírusu, je absolútne nevyhnutné. Všetci sme si všimli nárast počtu mladších pacientov, ktorí boli úplne asymptomatickí, no nastúpil u nich pocit straty čuchu," povedala prezidentka Britskej rinologickej spoločnosti Claire Hopkinsová.

Ďalej uviedla, že ju neprekvapilo, keď rovnaké správy počula aj o iránskych a francúzskych pacientoch s ochorením COVID-19, ktorí rovnako hlásili náhlu stratu čuchu. Zlom však podľa nej nastal v momente, keď jej taliansky kolega pracujúci v epicentre nákazy na severe Talianska spozoroval vysoký počet straty čuchu medzi frontovými zdravotníckymi pracovníkmi. To ju viedlo k publikovaniu množstva príspevkov a aktivizácii ďalších odborníkov.

Stratu čuchu a chuti však potvrdila napríklad aj Nadine Dorriesová, ktorá bola ako prvá medzi britskými politikmi pozitívne testovaná na koronavírus. Francúzsky basketbalista Rudy Gobert, ktorý bol taktiež pozitívne testovaný, na svojom Twitteri uviedol, že počas štyroch dní nebol schopný ucítiť žiadny zápach.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ako sa prenáša koronavírus? Vo vzduchu vydrží až 30 sekúnd (23. 3. 2020)
 Tento nemecký recept na imunitu zaberá stokrát lepšie, než prášky. Hodí sa obzvlášť v dnešnej dobe! (7. 3. 2020)
 Bolesť v krku? Nepríjemné škrabanie? Kloktajte! Toto sú tie najlepšie kloktadlá (23. 2. 2020)
 Počúvajte názory lekárov: pre toto je naozaj nebezpečné čistiť si uši vatovými tyčinkami! (17. 2. 2020)
 Auto zo Slovenska či radšej zo zahraničia? Toto radí odborník (2. 2. 2020)
 Užitočné tipy, ako predĺžiť životnosť batérie smartfónu (nielen) v zime (23. 1. 2020)
 Krásne voňavý a liečivý Jazmínový čaj, aké má vlastnosti? (21. 1. 2020)
 Kivi relaxuje cievne steny a pomáha znižovať krvný tlak (20. 1. 2020)
 Vedeli ste, že chlad môže mať pozitívne účinky na vaše zdravie? (18. 1. 2020)
 Okrem toho, že fenikel je výborný pri tráviacich ťažkostiach, dá sa skvele využiť v kuchyni (8. 1. 2020)nasledujúci článok >>
Na weboch nájdete kalkulačky, koľko dní vám vydrží toaletný papier
<< predchádzajúci článok
Zomrel jeden z tvorcov Asterixa, ilustrátor Albert Uderzo sa dožil 92 rokov

Koronavírus príznaky: Experti našli ďalší príznak koronavírusu: Spoznáte ho jednoducho - diskusné fórum čitateľov