Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. apríla 2013

Alojz Hlina zvažuje kandidatúru na bratislavského županaNezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina reálne uvažuje, že bude v jesenných regionálnych voľbách kandidovať na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Ako povedal pre agentúru ...Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 5. apríla (WEBNOVINY) – Nezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina reálne uvažuje, že bude v jesenných regionálnych voľbách kandidovať na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja.


Ako povedal pre agentúru SITA, rozhodne sa do týždňa.

Dôvodom jeho úvah je ohlásenie kandidatúry Moniky Flašíkovej-Beňovej.

„Monika Flašíková-Beňová za pol milióna korún mesačne zastupuje a chráni práva svojich občanov. Ale keď občanov z krajiny, ktorú zastupuje, priamo pod jej nosom v Bruseli ponižujú, tak o ich prípad neprejaví ani milimeter záujmu, ani milimeter snahy zistiť okolnosti,“ vyhlásil Hlina, podľa ktorého Flašíková-Beňová svoju misiu europoslanca nepochopila.

„Ak nechápe tak jednoduchú misiu, je lepšie venovať sa módnym trendom a štúdiu vodorovných dopravných značiek, ako kandidovať za župana,“ povedal.

Hlina Flašíkovej-Beňovej vyčíta, že sa ho nezastala, keď protestoval proti maďarskému kobercu v čase predsedníctva Maďarska v EÚ. Vtedy bol šikanový zo strany orgánov EÚ. Koberec zobrazoval míľniky maďarských dejín. Slovensko bolo na ňom zobrazené ako maďarská saláma obviazaná trikolórou.

Bratislavský kraj je posledná pevnosť, ktorú Smer-SD nedobil a preto by bolo podľa Hlinu zlé, ak by o ňu opozícia prišla. Ak by sa k regionálnym voľbám pristupovalo čisto stranícky, mohli by dopadnúť zle, dodal. Preto chce zvýšiť záujem o tieto voľby, čo môže prispieť k udržaniu tejto pevnosti. Ku kandidatúre na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja chce Hlina pristupovať zodpovedne a korektne. Upozorňuje, že voľby županov sú dvojkolové a podľa neho Flašíková-Beňová určite nevyhrá v 1. kole.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tajné služby zavádzajú zmeny, odposluchy budú prísnejšie
<< predchádzajúci článok
Jen posilnil voči doláru aj euru