Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. decembra 2005

Američania sa boja slonaSpojené štáty majú problém s Rwandou. Dokonca varovali svojich občanov, aby si pri návšteve tejto africkej krajiny dávali pozor.Zdieľať
Dôvodom je Mutware. Nejde však o nejakú tajomnú teroristickú skupinu, ale o slonieho samca. Za posledné mesiace už zdemoloval najmenej tri autá návštevníkov Národného parku Akagera. Prečo to robí? Nuž, chýba mu partnerka!

Je to slon terorista?

Nie sú to ani teroristi, ani ozbrojení povstalci, pred ktorými varuje americká ambasáda v Rwande svojich občanov. Je to slon z Národného parku Akagera! Mutware (37, na snímke), čo znamená Šéf, je asi prvým zvieraťom na svete, ktoré si vyslúžilo takúto „poctu“.
„Tento slon predviedol násilné správanie voči návštevníkom, vrátane napadnutia a fyzického kontaktu s automobilmi,“ uvádza americké ministerstvo zahraničných vecí vo svojom upozornení. Možno sa v prestávke medzi al-Káidou, Iránom a Severnou Kóreou Mutwaremu veno-
vala aj samotná Condoleezza Riceová!
Faktom je, že slon zničil v posledných mesiacoch minimálne tri autá. Strážca parku John Muhizi však má pre zviera slová pochopenia. „Nestalo by sa to, ale turisti išli k nemu bez sprievodcu,“ tvrdí. „Agresívny je len v čase párenia, pretože sa cíti osamelo a chýba mu žena,“ obhajuje slona Muhizi.

(am, Times)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mafia sa pokúšala preniknúť medzi tlmočníkov migrantov
<< predchádzajúci článok
Kto má peniaze, poletí