11. októbra 2009

Argentínu zachránil Palermo, Čile postúpilo na MS

V sobotňajších zápasoch 17. kola juhoamerickej kvalifikácie o účasť na futbalových MS 2010 si definitívny postup na šampionát zabezpečilo Čile víťazstvom 4:2 v Kolumbii. Po Brazílii a Paraguaji ...

BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) - V sobotňajších zápasoch 17. kola juhoamerickej kvalifikácie o účasť na futbalových MS 2010 si definitívny postup na šampionát zabezpečilo Čile víťazstvom 4:2 v Kolumbii. Po Brazílii a Paraguaji sa stalo tretím mužstvom, ktoré si už môže z tejto zóny kupovať letenky do Juhoafrickej republiky. Čile hralo naposledy na MS v roku 1998 vo Francúzsku.

Argentínu a jej trénera Diega Maradonu zachránil od totálneho krachu v domácom súboji v Buenos Aires s Peru v tretej minúte nadstaveného času Martin Palermo, ktorý zabezpečil dvojnásobným svetovým šampiónom tesné víťazstvo 2:1. Argentínčania viedli nad najslabším mužstvom skupiny od 48. minúty gólom Higuaína, ale tri minúty pred koncom riadneho času Rengifo vyrovnal. Palermov gól na 2:1 však pre argentínsky tím znamenal nádej na priamy postup zo 4. miesta v skupine, na čo musí v stredu v Montevideu uhrať s Uruguajom aspoň remízu. V prípade prehry Maradonovho mužstva a súčasne víťazstva Ekvádoru v Čile by však Argentínčania nepostúpili ani len do baráže so štvrtým tímom zóny Severnej a Strednej Ameriky a Karibskej oblasti (CONCACAF).

Argentínčania ťahajú nepretržitú sériu účastí na majstrovstvách sveta od roku 1970. V rokoch 1978 a 1986 sa tešili zo svetového titulu, v druhom prípade v Mexiku s kapitánom Diegom Maradonom, ktorý bol vtedy najlepším futbalistom planéty.

Výsledky - sobota:

Argentína - Peru 2:1 (0:0)
Góly: 48. Higuaín, 90.+ Palermo - 87. Rengifo

Kolumbia - Čile 2:4 (1:2)
Góly: 13. Vidal (vlastný), 63. Moreno - 35. Ponce, 36. Suazo, 72. Valdivia, 79. Orellana, ČK: 90. Orellana (Čile)

Ekvádor - Uruguaj 1:2 (0:0)
Góly: 67. Valencia - 69. Luis Suárez, 90.+ Forlán (11 m)

Venezuela - Paraguaj 1:2 (0:0)
Góly: 86. Rondo - 55. Cabaňas, 79. Cardozo