Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2019

Armáda spúšťa prihlasovanie do aktívnych zálohOzbrojené sily (OS) SR vyzývajú vojakov v zálohe na podanie si prihlášky do aktívnych záloh na rok 2020. OS chcú vycvičiť vyše 300 aktívnych záložníkov. TASR o tom ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 15. mája (TASR) – Ozbrojené sily (OS) SR vyzývajú vojakov v zálohe na podanie si prihlášky do aktívnych záloh na rok 2020. OS chcú vycvičiť vyše 300 aktívnych záložníkov. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková.


Výcvik týchto záloh bude podľa rezortu obrany zameraný napríklad na oblasť delostrelectva, radiačnej, chemickej a biologickej ochrany, vojenského zdravotníctva a ďalších špecializovaných činností.

Vojak v aktívnej zálohe si zarobí 600 eur ročne po absolvovaní aspoň 75 percent výcviku a tiež pomernú časť hodnostného platu za čas výcviku. Podľa Capákovej bude rezort obrany nahrádzať takisto mzdové náklady a odvody za čas prítomnosti zamestnanca na výcviku, čo bude platiť aj pre samostatne zárobkové osoby.

Prípadní záujemcovia sa môžu prihlásiť do 15. septembra. Bližšie informácie nájde verejnosť na webovom sídle rezortu obrany.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sobášiť páry budú môcť naďalej iba poslanci v komunálnej politike
<< predchádzajúci článok
A. Danko vyhlásil opakované voľby do samosprávy niektorých obcí

Armáda spúšťa prihlasovanie do aktívnych záloh - diskusné fórum čitateľov