Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. januára 2022

Austrálsky minister pre imigráciu zrušil Djokovičovi vízum. Djokovič tak zrejme nebude môcť štartovať na Australian Open.Líder svetového rebríčka tak zrejme nebude môcť štartovať na grandslamovom turnaji Australian Open.Zdieľať
Austrálsky minister pre imigráciu zrušil Djokovičovi vízum

 

Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke zrušil srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi vízum. Líder svetového rebríčka tak zrejme nebude môcť štartovať na grandslamovom turnaji Australian Open. Informovala o tom agentúra AFP.

Hawkeovo rozhodnutie je klasifikované ako nepriaznivé rozhodnutie a podľa § 133C ods. 3 austrálskeho práva to znamená, že Djokovičovi nemôže byť v Austrálii udelené vízum po dobu ďalších troch rokov. Denník The Guardian ale upozorňuje, že existujú "určité výnimky".

Rozhodnutie podľa bývalého námestníka pre imigráciu Abula Rizviho znamená, že Djokovič sa musí vrátiť do detenčného zariadenia, v ktorom sa už zdržiaval.

„Predpokladám, že právnici sa budú usilovať o to, aby z neho bol prepustený a tiež o preklenovacie víza, ktoré by mu umožnili na Australian Open hrať. Súd to bude musieť zvážiť a rozhodnúť,“ uviedol Rizvi.

Nie je tiež zrejmé, ako na situáciu zareaguje organizácia Tennis Australia, ktorá organizuje prvé grandslam sezóny. Djokovič v ňom mal byť nasadenou jednotkou a bojovať o 21. grandslamový titul, čo by z neho v tomto ohľade urobilo najúspešnejšieho tenistu histórie.


Djokovič by mal po tomto verdikte opustiť krajinu. Hawke zdôvodnil zrušenie vstupných víz "zdravotnými dôvodmi, pre zachovanie poriadku a na základe toho, že je to verejnom záujme". Srb čelí vyhosteniu z krajiny iba tri dni pred štartom Australian Open, kde mal obhajovať titul. "Vláda premiéra Scott Morrisona je pevne odhodlaná chrániť austrálske hranice, obzvlášť v súvislosti s pandémiou COVID-19," vyhlásil Hawke.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Australian Open: Djokoviča zaradili do žrebu, má hrať s Kecmanovičom (13. 1. 2022)
 Djokovič priznal, že po pozitívnom teste robil rozhovor (12. 1. 2022)
 Navrátilová obdivuje aj kritizuje nezaočkovaného Djokoviča, podľa Muguruzovej je to iba šou (11. 1. 2022)
 Austrálske úrady vyšetrujú Djokovičove príletové formuláre (11. 1. 2022)
 Djokovič tvrdí, že napriek všetkému, čo sa stalo, sa pokúsi hrať na Australian Open (10. 1. 2022)
 Djokovič uspel na súde a môže vstúpiť do Austrálie. Čo sa stalo? (10. 1. 2022)
 Bývalý Djokovičov tréner: Nole robí veľkú chybu, že odmieta očkovanie. Ohrozuje svoj cieľ stať sa najlepším tenistom (7. 1. 2022)
 Djokovič oslávil pravoslávne Vianoce v hoteli pre migrantov, stále čaká na súd (7. 1. 2022)
 Djokoviča podporuje prezident aj celé Srbsko. Podľa jeho otca je Spartakom, ktorý bojuje za spravodlivosť (7. 1. 2022)
 Novak Djokovič sa obrátil na súd v Melbourne v snahe zvrátiť rozhodnutie o deportácii z Austrálie (6. 1. 2022)nasledujúci článok >>
Horanský prehral vo finále kvalifikácie Australian Open s Barriosom
<< predchádzajúci článok
Slováci v úvodnom zápase ME v hádzanej vysoko prehrali v Košiciach s Nórskom

Austrálsky minister pre imigráciu zrušil Djokovičovi vízum. Djokovič tak zrejme nebude môcť štartovať na Australian Open. - diskusné fórum čitateľov