28. augusta 2009

Barták získal brondz v kategórii elite na MS v cyklotriale

PING TANG 28. augusta (WEBNOVINY) -Slovenský cyklotrialista Peter Barták vybojoval bronzovú medailu v kategórii elite na majstrovstvách sveta Medzinárodnej biketrialovej únie (BIU) v čínskom Ping Tangu. Člen CTK Záriečie získal pre ...

PING TANG 28. augusta (WEBNOVINY) -Slovenský cyklotrialista Peter Barták vybojoval bronzovú medailu v kategórii elite na majstrovstvách sveta Medzinárodnej biketrialovej únie (BIU) v čínskom Ping Tangu. Člen CTK Záriečie získal pre Slovensko na šampionáte tretí bronz. Na sekciách v národnom parku predstihli Bartáka Japonec Kazuki Terai a Španiel Javier Alonso. Vo finále nechýbal ani Peter Muziga, ktorý obsadil 6. priečku, Jána Šidlíka klasifikovali na 10. pozícii. V pretekoch kategórie senior skončil Popradčan Ján Kočiš na 13. mieste. Medzi juniormi bol Tomáš Kalus ôsmy. Šampionát v Číne je veľmi navštevovaný, podľa informácie šéfky Slovenskej cyklotrialovej únie Anny Šidlíkovej na otvorení a na samotnej súťaži prevýšil počet divákov hranicu 100-tisíc.

Výsledky - MS v cyklotriale v Ping Tangu:
Elite: 1. Kazuki Terai (Jap.) 18 tr. bodov, 2. Javier Alonso (Šp.) 36, 3. Peter Barták 38, ... 6. Peter Muziga 40, 10. Ján Šidlík (všetci SR/CTK Záriečie) 73
Senior: 1. Masaja Jamamoto (Jap.) 2, 2. John Webster (Kan.) 5, 3. Maxime Kolb (Fr.) 11, ... 13. Ján Kočiš (SR/3AL Poprad) 30
Junior: 1. David Herka (ČR) 14, 2. Umičika Nacuj (Jap.) 14, 3. Suan Čao (Čína) 16, ... 8. Tomáš Kalus (SR/CTK Záriečie) 35.