Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

11. novembra 2015

Bondovka Spectre obsahuje najväčší výbuch v dejinách filmuNajnovšia snímka o Jamesovi Bondovi ...Zdieľať
daniel craig Rekordnú explóziu vytvorili v púšti neďaleko marockého mesta Erfoud, pričom pri nej použili 8 418 litrov petroleja a 33 kilogramov práškovej výbušniny.

BRATISLAVA 11. novembra (WebNoviny.sk) - Najnovšia snímka o Jamesovi Bondovi s názvom Spectre (2015) vytvorila nový svetový rekord pre najväčšiu filmovú explóziu. Certifikát o rekorde si od zástupcov Guinnessových svetových rekordov prevzali v utorok na slávnostnom predstavení novinky v čínskom Pekingu predstaviteľ hlavnej úlohy Daniel Craig, herečka Léa Seydoux a producentka Barbara Broccoli. Oficiálnym držiteľom rekordu je Chris Corbould, ktorý mal v novej bondovke na starosti špeciálne efekty. Rekordnú explóziu vytvorili v púšti neďaleko marockého mesta Erfoud, pričom pri nej použili 8 418 litrov petroleja a 33 kilogramov práškovej výbušniny, čo je ekvivalent 68,47 tony TNT. Výbuch trval viac než 7,5 sekundy.

Spectre režiséra Sama Mendesa začali nakrúcať 8. decembra 2014 v anglických Pinewood Studios. Okrem toho natáčali aj v Rakúsku, Ríme, Mexiku či spomínanom Maroku. Okrem Craiga a Seydoux si v snímke zahrali aj Monica Bellucci, Naomie Harris, Ralph Fiennes, Christoph Waltz, Dave Bautista, Ben Whishaw alebo Rory Kinnear. Bond v novinke dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácie menom Spectre. Postupne rozpletá zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o tejto organizácii. Snímka mala svetovú premiéru 26. októbra v Londýne.

Informácie pochádzajú z webstránky www.guinnessworldrecords.com, agentúry Reuters a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na internete sa najviac mailuje a vyhľadáva
<< predchádzajúci článok
Čistiace prípravky majú výraznejšie výstrahy, zložením ostali rovnaké

Bondovka Spectre obsahuje najväčší výbuch v dejinách filmu - diskusné fórum čitateľov