Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2019

Bugár: O nominácii na riaditeľa NBÚ budeme hovoriť na Koaličnej radeNa archívnej snímke Béla Bugár.Zdieľať
Na archívnej snímke Béla Bugár. Foto: TASR - Dano Veselský
Bratislava 15. mája (TASR) - Predseda Mosta-Híd Béla Bugár nevie, kto je Roman Konečný. Na stredajšej tlačovej konferencii tak reagoval na otázky novinárov týkajúce sa nominácie na pozíciu riaditeľa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ).


Bugár povedal, že nomináciu ešte v rámci koalície neriešili. "Vláda sa asi rozhodla, pošle to do Národnej rady (NR) SR a my v Národnej rade SR budeme o nominácii vlády rokovať, lebo je k tomu aj rozprava, a na Koaličnej rade budeme o tom hovoriť," skonštatoval.

Vláda navrhla na riaditeľa NBÚ kandidáta Romana Konečného. Informoval o tom po utorkovom (14. 5.) výjazdovom rokovaní vlády v Hanušovciach nad Topľou jej predseda Peter Pellegrini (Smer-SD). Podľa jeho slov ide o veľmi profesionálnu nomináciu.

Vláda o nominácii rozhodovala preto, že aktuálnemu riaditeľovi končí mandát. Podľa premiérových slov ide o profesionála, ktorého vláda považuje za najschopnejšieho a najodbornejšieho kandidáta. Navrhuje ho Národnej rade SR, ktorá podľa zákona riaditeľa NBÚ volí, na zvolenie do tejto funkcie na ďalšie sedemročné funkčné obdobie.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dnes uplynie termín na podanie žiadosti o priame podpory pre poľnohospodárov na rok 2019
<< predchádzajúci článok
B. Bugár: K. Cséfalvayová má moju podporu

Bugár: O nominácii na riaditeľa NBÚ budeme hovoriť na Koaličnej rade - diskusné fórum čitateľov