Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. februára 2010

Česká armáda pozastavila zoskoky s padákomArmáda Českej republiky v reakcii na stredajšie úmrtie vojenského parašutistu v meste Chrudim s okamžitou platnosťou pozastavila zoskoky s padákom. Nariadenie náčelníka ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


PRAHA 18. februára (WEBNOVINY) - Armáda Českej republiky v reakcii na stredajšie úmrtie vojenského parašutistu v meste Chrudim s okamžitou platnosťou pozastavila zoskoky s padákom. Nariadenie náčelníka Generálneho štábu AČR Vlastimila Picka platí až do vyšetrenia celej záležitosti, agentúre Mediafax to oznámila hovorkyňa štábu Jana Růžičková.

"Náčelník Generálneho štábu AČR Vlastimil Picek vydal v reakcii na stredajšie podujatie v Chrudimi s okamžitou platnosťou nariadenie, ktoré pozastavuje zoskoky s padákom," uviedla Růžičková. Zákaz zoskokov platí až do vyšetrenia celej záležitosti, zatiaľ samozrejme nemožno predvídať, kedy k nemu dôjde, dodala hovorkyňa štábu.

V stredu o pol ôsmej večer sa 26-ročnému príslušníkovi 43. výsadkového mechanizovaného práporu po výskoku neotvoril hlavný padák a vojak sa zrútil na zem. "Ihneď mu bola poskytnutá okamžitá lekárska pomoc a následne bol vrtuľníkom transportovaný do nemocnice, kde však zraneniam podľahol," vysvetlila Růžičková.

Na miesto nehody prišla komisia náčelníka generálneho štábu a veliteľa spoločných síl. "Príčiny tragédie sa vyšetrujú. Rodina bola informovaná," dodala hovorkyňa.

Zhruba pred rokom utrpel na rovnakom mieste smrteľné zranenie aj ďalší 30-ročný nadrotmajster, príslušník 43. výsadkového mechanizovaného práporu. Nehoda sa stala 28. januára 2009 popoludní pri cvičných zoskokoch.

SITA/MEDIAFAX

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nitrianska univerzita zredukovala počet študentov
<< predchádzajúci článok
V Novom Meste otvorili nové materské centrum

Česká armáda pozastavila zoskoky s padákom - diskusné fórum čitateľov