Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. septembra 2021

Český prezident Zeman sa vráti k pracovnému životu, z nemocnice ho prepustia už o pár dníČeský prezident Miloš Zeman nie je v ohrození života a budúci týždeň plánuje obnoviť normálny pracovný program. Informoval o tom vo štvrtok ...Zdieľať
czech_president_28034 fb51dea0eacc45408ef5c87cb662626d 676x451 16.9.2021 (Webnoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman nie je v ohrození života a budúci týždeň plánuje obnoviť normálny pracovný program. Informoval o tom vo štvrtok hovorca Pražského hradu Jiří Ovčáček.


Ako uviedol, prezident v utorok 14. septembra plánovane nastúpil do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe. Lekári dôkladne vyšetrili jeho zdravotný stav prostredníctvom počítačovej tomografie (CT), sonografie a odberov krvi. Spomenuté vyšetrenia nepreukázali žiadne ochorenia alebo akékoľvek iné problémy, ktoré by hlavu štátu ohrozovali na živote, uvádza sa vo vyhlásení na internetovej stránke Pražského hradu.

Prezident republiky podľa zistení lekárov trpí dehydratáciou a miernym vyčerpaním. Nadlimitné hodnoty pri cukrovke neboli zistené, pretrváva neuropatia dolných končatín, ako je známe už dlhší čas, uviedol Ovčáček. Rekondičný pobyt v ÚVN zahrňujúci infúzie sa teraz dokončí a v budúcom týždni plánuje prezident normálny pracovný program, uzavrel hovorca.

Zeman bol vo vojenskej nemocnici v uplynulých rokoch niekoľkokrát. Vlani mu tam operovali zlomenú ruku a rok predtým tam bol štyri dni na rekondičnom pobyte. Začiatkom tohto roka ho tam zase očkovali proti koronavírusu a tiež tam absolvoval komplexnú preventívnu prehliadku, pre ktorú tam bol dva dni.


Zdroj: Webnoviny.sk - Český prezident Zeman sa vráti k pracovnému životu, z nemocnice ho prepustia už o pár dní © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Núdzový stav sa na Slovensku zatiaľ vyhlasovať nebude, Lengvarský ho však do budúcna nevylúčil
<< predchádzajúci článok
Pellegrini chce Hegerovu hlavu, stiahol návrh na odvolanie Kolíkovej (video)