Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. novembra 2022

Cez Slovensko sa presúvajú spojenecké ozbrojené sily, ministerstvo obrany uviedlo dôvodOd 28. novembra do 4. decembra 2022 sa cez územie SR uskutočnia plánované cestné a železničné presuny zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Dôvodom sú rotácie ...Zdieľať
gw7a3188 676x451 29.11.2022 (Webnoviny.sk) - Od 28. novembra do 4. decembra 2022 sa cez územie SR uskutočnia plánované cestné a železničné presuny zahraničných spojeneckých ozbrojených síl.


Dôvodom sú rotácie jednotlivých kontingentov Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO v SR. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Informujeme o tom vopred, aby sme v súčasnej situácii vojenskej agresie za našimi hranicami zamedzili šíreniu dezinformácií a zneužitiu v prospech vytvárania neopodstatneného strachu. Spojenecké jednotky po čase prirodzene potrebujú vystriedať personál, prípadne techniku a zabezpečiť iné logistické potreby tak, aby mohli aj naďalej plniť úlohy v prospech posilnenia našej spoločnej obranyschopnosti a bezpečnosti,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Rozsiahlejšie presuny budú v nočných hodinách, aby sa eliminovali dopravné obmedzenia. Bezproblémový priebeh presunov bude zabezpečovať Vojenská polícia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cez Slovensko sa presúvajú spojenecké ozbrojené sily, ministerstvo obrany uviedlo dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Auto zrazilo chodca a vlieklo ho niekoľko kilometrov cez Kráľovský Chlmec až do susednej obce (foto)
<< predchádzajúci článok
PCR testy v pondelok odhalili 123 pozitívnych, ochoreniu podľahli traja ľudia