Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. júla 2010

Do Prievidze ide investor, chce prácu pre 500 ľudí


Tagy: Prievidza

Do Prievidze smeruje nový investor, talianska obuvnícka spoločnosť chce v prvej etape vytvoriť v Prievidzi päťsto pracovných miest, zväčša pre ženy. Na úrade práce jeho riaditeľ Jozef ...Zdieľať
obuv tenisky Foto: SITA/AP PRIEVIDZA 30. júla (WEBNOVINY) - Do Prievidze smeruje nový investor, talianska obuvnícka spoločnosť chce v prvej etape vytvoriť v Prievidzi päťsto pracovných miest, zväčša pre ženy. Na úrade práce jeho riaditeľ Jozef Stopka rokoval so zástupcom talianskej spoločnosti, ktorá chce pôsobiť v prevádzkach závodu TDS, ktoré obyvatelia regiónu poznajú pod názvom Geox. V prvej etape by talianska spoločnosť chcela vytvoriť 500 pracovných miest, perspektívne až 700.


„V záujme regiónu je vytvoriť nové pracovné miesta pre ženy, ktoré prišli o robotu v posledných dvoch rokoch. Je ich takmer 1 700 a dotklo sa ich hromadné prepúšťanie a rušenie celých prevádzok. Spomeniem len firmu Yazaki Slovakia a Geox," povedal riaditeľ prievidzského úradu práce Jozef Stopka.

Riaditeľ informoval zástupcu talianskej spoločnosti o zákonných možnostiach pomoci zo strany štátu podľa platných noriem. Prisľúbil, že o záujme Talianov o náš región bude informovať ministra práce, sociálnych vecí a rodiny a požiada ho o pomoc. Obe strany sa dohodli, že v tejto fáze meno potenciálneho investora neprezradia. Urobia tak až vtedy, keď budú všetky podstatné kroky dotiahnuté do úplného konca.
Na hornej Nitre je v súčasnosti v evidencii úradu práce 9 329 uchádzačov o zamestnanie, z toho 5 039 žien. Miera nezamestnanosti je 12,14 percenta.

SITA/PP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Prievidza
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poľsko plánuje privatizáciu za 30 mld. PLN
<< predchádzajúci článok
Regionálne meny v piatok bez výraznejších zmien

Do Prievidze ide investor, chce prácu pre 500 ľudí - diskusné fórum čitateľov