Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. septembra 2023

Dzurinda: Potýčka medzi Matovičom a Kaliňákom už nemá nič spoločné s migráciou. Fico sa hanbí „opraviť zákon“Potýčka medzi lídrom hnutia OĽaNO a priatelia Igorom Matovičom a exministrom vnútra za stranuZdieľať
156a7532 676x451 13.9.2023  - Potýčka medzi lídrom hnutia OĽaNO a priatelia Igorom Matovičom a exministrom vnútra za stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robertom Kaliňákom nemá nič spoločné s migráciou.

Rozoštvávanie ako politický zápasPodľa lídra strany Modrí – Európske Slovensko Mikuláša Dzurindu ide o rozoštvávanie ako metódu politického zápasu pred parlamentnými voľbami.

„Takúto metódu sme už na Slovensku prežili. Boli to 90. roky minulého storočia, keď vďaka takejto politike rozoštvávania sme pomaly skončili v ruskom objatí, nie v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii," uviedol Dzurinda dnes pre médiá.

Hanbí sa opraviť chybu v zákone


Predseda Modrých sa zároveň pýta, prečo sa predseda strany Smer-SD Robert Fico hanbí „opraviť zákon" o pobyte cudzincov, ktorý sám predložil do parlamentu ešte v roku 2018.

„Je pravda, že keď prepukla migračná kríza, Robert Fico bol premiérom. Neurobil vôbec nič v príprave na zvládanie takýchto krízových situácií. Dnes sa stavia do role záchrancu, pričom jeho pravá tvár je rozoštvávať. Ide mu o to, aby ho predseda hnutia Republika Milan Uhrík nepredbehol," myslí si Dzurinda. Zároveň tvrdí, že Fico sa chce dostať k moci cez nenávistnú politiku.

Politik sa nemôže znížiť k násiliu


Predseda Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský v súvislosti s potýčkou uviedol, že s politickým protivníkom je možné nesúhlasiť, no nie je možné znížiť sa k fyzickým atakom a násiliu.

„Slovensko potrebuje upokojiť a posunúť sa dopredu. Bitky, agresivita či vyvolávanie fyzického konfliktu zo strany politikov k tomu rozhodne neprispievajú," myslí si Majerský.

 
Zdroj: SITA.sk - Dzurinda: Potýčka medzi Matovičom a Kaliňákom už nemá nič spoločné s migráciou. Fico sa hanbí „opraviť zákon“ © SITA Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Politici odsudzujú konflikt Matoviča a Kaliňáka: Ponižujúce, nebezpečné (13. 9. 2023)
 Video: Matovič odmieta, že provokoval LGBTI+ aktivistov na proteste (3. 5. 2023)
 Matovič chce zrušiť daň z príjmu matkám s maloletými deťmi (15. 4. 2023)
 Matovič s odmenou 500 eur za účasť vo voľbách nekončí, predstavil plán B (video) (30. 3. 2023)
 Matovič tvrdí, že je zodpovedný za sneh aj dážď, ale kedy bude Počiatkova vila v Cannes majetkom Slovenska nevie (20. 2. 2023)
 Matovič navrhuje zníženie platu poslanca na priemernú mesačnú mzdu (15. 2. 2023)
 Matovič navrhuje za účasť v tohtoročných voľbách odmenu 500 eur (14. 2. 2023)
 VIDEO: Matovič ponúka SaS svoju demisiu (15. 12. 2022)
 Predčasné voľby by spôsobili príchod najhoršieho zla, varuje Matovič a prirovnanie k Nemecku nepovažuje za prisilné (7. 12. 2022)
 Matovič nazval Bittó Cigánikovú neschopnou vulgárnou zrúdou a tepšou, poslancov OĽaNO označil za „frajeros“ (10. 11. 2022)nasledujúci článok >>
Politici odsudzujú konflikt Matoviča a Kaliňáka: Ponižujúce, nebezpečné
<< predchádzajúci článok
Rusi obchádzajú sankcie pomocou paralelného dovozu, medzi dodávateľmi je aj česká spoločnosť