Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2022

Predčasné voľby by spôsobili príchod najhoršieho zla, varuje Matovič a prirovnanie k Nemecku nepovažuje za prisilnéKto sa zahráva s myšlienkou na predčasné voľby, podľa ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) ...Zdieľať
img_7985 676x451 7.12.2022  - Kto sa zahráva s myšlienkou na predčasné voľby, podľa ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) pokúša osud. V snahe predísť predčasným voľbám podľa neho každý, komu záleží na demokracii a na Slovensku, vyvíja rôzne tlaky na to, aby sa ľudia, ktorí Slovensko ťahajú do záhuby, spamätali. Uviedol to vo vyjadrení po rokovaní vlády. OĽaNO sa vôbec nechystá podporiť predčasné voľby.

Zlo nám môže vziať demokraciuMatovič predpokladá, že tak, ako predčasné voľby v Nemecku v 30. rokoch minulého storočia spôsobili príchod najhoršieho zla, tak to isté by sa stalo aj na Slovensku.

Toto prirovnanie nepovažuje za prisilné a myslí si, že v kritických situáciách je potrebné používať hyperboly a paralely. To by podľa neho niektorým ľuďom mohlo pomôcť uvedomiť si, že v čase kríz a frustrácie je nebezpečné zahrávať sa s predčasnými voľbami.

Dôsledky predčasných volieb


Pripomenul dôsledky predčasných volieb, ktoré sa v minulosti na Slovensku konali. Zlo, ktoré sa môže takto dostať k moci, by nám podľa šéfa rezortu financií definitívne mohlo vziať demokraciu, a to zmenou volebného systému tak, že ďalšie voľby by už boli len napodobeninou demokracie.

Myslí si, že toto Slovensku nepraje nik, kto to s ním myslí dobre. Situáciu vníma tak, že sa rozhodne, či si demokraciu a šancu na ňu na Slovensku uchováme.
 

 


Ak sa Richardovi Sulíkovi (SaS) a mafii podarí rozbiť vládu, Boris Kollár a hnutie Sme rodina budú podľa Matoviča úplne slobodní a môžu sa rozhodnúť vytvoriť koaličnú väčšinu so "sedemdesiatšestkou", ktorá podržala Fica, a vládnuť. Dodal, že to si už má zobrať na svedomie Sulík aj s kolegami. Podľa neho sa len potom uvidí, čo všetko bude možné schváliť do volieb, a to vrátane zmeny volebného systému.


Zdroj: Webnoviny.sk - Predčasné voľby by spôsobili príchod najhoršieho zla, varuje Matovič a prirovnanie k Nemecku nepovažuje za prisilné © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Matovič nazval Bittó Cigánikovú neschopnou vulgárnou zrúdou a tepšou, poslancov OĽaNO označil za „frajeros“ (10. 11. 2022)
 Parlament neodvolal Igora Matoviča z funkcie ministra financií (4. 10. 2022)
 Matovič prirovnal súčasných novinárov k práci žurnalistov v Hitlerovom Nemecku (29. 9. 2022)
 Minister financií Igor Matovič (OĽANO) čelí pokusu o odvolanie z funkcie. (28. 9. 2022)
 Vláda nesúhlasí s odvolaním ministra financií I. Matoviča (28. 9. 2022)
 Pracujeme aj 300 hodín mesačne a mnohí z nás už idú fyzicky z posledného, opustil sa Matovič na Facebooku (28. 9. 2022)
 Kríza vrcholí, Matovič odchádza na dovolenku. Už nebude tancovať ako ujo píska (23. 8. 2022)
 Fico: Matovič nemá čo robiť vo vláde,postup opozície musí byť taktický (17. 8. 2022)
 SaS podľa I. Matoviča zavádzala pri zostrihu jeho slov o využití veta (17. 8. 2022)
 Matovič sa opäť obul do Čaputovej. Vraj pre nenávisť k nemu v pohode obetuje osud 2,5 milióna detí a rodičov (15. 7. 2022)nasledujúci článok >>
V Galante našli v kúpeľni mŕtvu ženu, podozrivá osoba skončila v policajnej cele
<< predchádzajúci článok
Slovensko pokračuje v podpore Ukrajiny, daruje jej vojenský a humanitárny materiál