Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

01. mája 2020

Festival Colours of Ostrava sa pre koronavírus presúva na júl 2021, vstupenky zostávajú v platnostiDevätnásty ročník medzinárodného festivalu Colours of Ostrava sa z dôvodu opatrení proti šíreniu koronavírusu a nepriaznivej situácie pre organizovanie veľkých akcií ...Zdieľať
2019 07 17_coo_17h_opening_2 676x451 1.5.2020  - Devätnásty ročník medzinárodného festivalu Colours of Ostrava sa z dôvodu opatrení proti šíreniu koronavírusu a nepriaznivej situácie pre organizovanie veľkých akcií presúva na budúci rok, na 14. až 17. júl 2021, kedy sa opäť uskutoční s rozsiahlym programom v unikátnej industriálnej oblasti ostravských Dolních Vítkovic. Na rovnaký termín sa presúva aj medzinárodné fórum Meltingpot, ktoré sa koná po boku festivalu v jeho areáli.


Dúfali sme, verili sme…, ale realita je tu. Viem, že ste sa rovnako ako ja veľmi tešili a nemohli sa dočkať festivalového leta. Celý rok som so svojim tímom pracovala na tom, aby sme pre vás zorganizovali festival s čo najlepším programom a s viacerými vylepšeniami. Je tu situácia, o ktorej som si myslela, že ju nikdy nezažijem - leto bez festivalu, leto bez živej hudby a leto bez našej farebnej atmosféry,” hovorí na úvod riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti


Festivalový tím teraz intenzívne pracuje na presune tohtoročného programu na budúci rok, vrátane hlavných headlinerov a väčšiny ďalších účinkujúcich. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti aj na ďalší ročník.

Mám na vás veľkú prosbu, podporte nás teraz. Nesmierne by som si vážila, keby ste si vstupenky ponechali a tak náš festival, jeho myšlienku a jeho realizáciu s tak rozsiahlym a kvalitným štvordenným programom podporili. Bez vás to nepôjde,” apeluje Zlata Holušová na fanúšikov.

Chápem však, že niektorí z vás v tejto, pre viacerých zložitej situácii, budete potrebovať peniaze a požiadate o vrátenie zakúpených vstupeniek. Dajte nám nejaký čas, aby sme dohodli všetky praktické opatrenia, o ktorých čoskoro prinesieme presné informácie,” uvádza Zlata Holušová.

Obrovská zaťažkávajúca skúška


Na všetky otázky týkajúce sa presunu bude tím festivalu odpovedať na e-maile informace@colours.cz. “V prípade, že čelíte existenčným problémom, napíšte nám, budeme sa snažiť nájsť rýchle individuálne riešenie,” dodáva Holušová.

Nepopieram, že presun ročníku necelé tri mesiace pred štartom, keď je väčšina vecí už pripravená a dohodnutá, predstavuje obrovskú zaťažkávajúcu skúšku. Nielen pre nás, ale taktiež pre umelcov, našich dodávateľov, spolupracovníkov, brigádnikov, stánkarov a veľa ďalších, ktorí sú na festival naviazaní. Preto sme optimisti - s podporou vás, našich návštevníkov, partnerov a podporovateľov to zvládneme. Za to patrí všetkým obrovské poďakovanie,” zdôrazňuje Zlata Holušová.

Colours TV na sociálnych sieťach


Festivalový tím si ale z dôvodov presunu “nedáva prestávku” - okrem príprav budúceho ročníku v roku 2021 môžu fanúšikovia sledovať na sociálnych sieťach Colours TV s koncertami, živými programami aj materiálmi z archívu. Fórum Meltingpot bude naďalej prinášať zaujímavé online rozhovory s rôznymi osobnosťami.

Opatrujte seba, svojich blízkych, priateľov, buďte zdraví a plní optimizmu. Uvidíme sa na najkrajšom ročníku Colours of Ostrava v Dolních Vítkoviciach v júli 2021,” uzatvára Zlata Holušová.

Tento ročník festivalu sa mal uskutočniť od 15. do 18. júla. K hlavným hviezdam patrili napríklad The Killers (USA), Twenty One Pilots (USA), Martin Garrix (Holandsko), The Lumineers (USA), LP (USA), Youssou N´Dour (Senegal) a veľa ďalších.

Na festivale nemal chýbať tradične bohatý nehudobný program - medzinárodné fórum Meltingpot, divadlá, workshopy, filmy, ale aj výtvarné inštalácie. Celkovo sa malo v areáli Dolních Vítkovic uskutočniť  cez 450 programových bodov na 24 vonkajších aj krytých scénach.


Zdroj: Webnoviny.sk - Festival Colours of Ostrava sa pre koronavírus presúva na júl 2021, vstupenky zostávajú v platnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na Colours of Ostrava 2020 mieria rockeri The Killers, tanečná hviezda Martin Garrix aj jazzová klaviristka Hiromi (28. 1. 2020)
 Speváčka LP, melancholici Tindersticks aj funky souloví Black Pumas prídu tento rok na Colours of Ostrava (16. 1. 2020)
 Ako znie súčasná Afrika? Na Colours of Ostrava 2020 vystúpi aj velikán Youssou N´Dour (9. 1. 2020)
 Colours of Ostrava 2020 aj s The Lumineers, Tones and I a speváčkou Sigrid (18. 12. 2019)
 Tventy One Pilots prvou hviezdou Colours of Ostrava 2020 (3. 12. 2019)
 Video: Druhý deň festivalu Colours of Ostrava zakončila skupina Kryštof (19. 7. 2019)
 Video: V Ostrave začal festival Colours of Ostrava (18. 7. 2019)
 V Ostrave začal festival Colours of Ostrava (17. 7. 2019)
 Na Meltingpot v rámci Colours of Ostrava vystúpia desiatky inšpiratívnych rečníkov (26. 6. 2019)
 Colours of Ostrava 2019: od legendy The Cure po pôvodnú hudbu Tichého oceánu, od digitálnej revolúcie po bioart a teóriu veľkého tresku (16. 4. 2019)nasledujúci článok >>
Lukáš Adamec prostredníctvom novinky Najviac vyzdvihuje nádej
<< predchádzajúci článok
Bollywood sa lúči s hereckou hviezdou Rishi Kapoorom, ktorý v noci podľahol leukémii

Festival Colours of Ostrava sa pre koronavírus presúva na júl 2021, vstupenky zostávajú v platnosti - diskusné fórum čitateľov