Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. mája 2012

Gréci sa obávajú devalvácie, z bánk vybrali 700 miliónov eurGréci vybrali v pondelok z bánk najmenej 700 mil. eur. Informoval o tom guvernér gréckej centrálnej banky George Provopoulos prezidenta Károlosa Papoúliasa, ktorý rokuje s politickými lídrami o ...Zdieľať
grecko ATÉNY 16. mája (WEBNOVINY) - Gréci vybrali v pondelok z bánk najmenej 700 mil. eur.


Informoval o tom guvernér gréckej centrálnej banky George Provopoulos prezidenta Károlosa Papoúliasa, ktorý rokuje s politickými lídrami o vytvorení dočasnej vlády, ktorá by krajinu doviedla k druhým voľbám za viac ako mesiac.

Podľa agentúry Reuters sa Gréci obávajú výraznej devalvácie, ktorá by mohla nastať v prípade, ak by krajina opustila eurozónu.

"Provopoulos ma informoval, že nešlo o paniku, avšak vládnu veľké obavy, ktoré by mohli vyústiť až v paniku,“ povedal prezident. "Výbery a odlev peňazí z krajiny do 16:00, kedy som mu zavolal, dosiahli 700 mil. eur. Guvernér očakával celkový odlev v sume okolo 800 mil. eur,“ uviedol ďalej Papoúlias. Agentúra Reuters poznamenáva, že Gréci už vyberajú peniaze z bánk niekoľko mesiacov a doposiaľ v žiadnej z nich neboli rady čakateľov na peniaze.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký T-Mobile ruší ďalších 900 pracovných miest
<< predchádzajúci článok
Český poslanec Rath tvrdí, že o miliónovom úplatku nevedel

Gréci sa obávajú devalvácie, z bánk vybrali 700 miliónov eur - diskusné fórum čitateľov