18. augusta 2010

HÁDZANÁ-ME18: Piata prehra kadetov SR

Slovenskí hádzanári si na majstrovstvách Európy hráčov do 18 rokov v Čiernej Hore pripísali na svoje konto už piatu prehru v rade. Zverenci trénera Slavomíra Kroka podľahli v Podgorici v ...

hadzana Foto: SITA PODGORICA 18. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskí hádzanári si na majstrovstvách Európy hráčov do 18 rokov v Čiernej Hore pripísali na svoje konto už piatu prehru v rade. Zverenci trénera Slavomíra Kroka podľahli v Podgorici v stredajšom stretnutí 1. skupiny o 9. - 16. miesto rovesníkom z Poľska hladko 27:41 (12:19) a v tabuľke obsadili bez bodu posledné 4. miesto. Kadeti SR ešte budú mať šancu dosiahnuť na šampionáte prvé víťazstvo, keďže ich čakajú dva duely v boji o 13. - 16. priečku. Najbližším súperom mladých Slovákov bude v piatok 20. 8. od 15.00 h výber portugalských hráčov.

Výsledky - streda:

o 9. - 16. miesto - 1. skupina (Podgorica):
Slovensko - Poľsko 27:41 (12:19)
Zostava a góly SR: Kosak, M. Tóth ml. - P. Kardoš 1, Pavlišin 1, Janíček, Takáč 1, Maguška 1, M. Kardoš 6/2, Joppek, P. Krok 9, Gedeon 3, Drobňak 1, P. Pristaš, Mikita 4
Najviac gólov za Poľsko: Daszek 13
Pok. hody: 4/2 - 3/1, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Nabokov a Kulik (obaja Biel.), 100 divákov

O osude stretnutia sa prakticky rozhodlo v prvom polčase, v ktorom si Poliaci vypracovali výrazný náskok (19:12). Kým Slováci sa trápili v útoku, súper každú ich chybu nekompromisne trestal a zvyšoval svoj náskok predovšetkým z rýchlych protiútokov. Po prestávke sa zmenil charakter duelu na priateľský a už sa len dohrávalo. V družstve SR dostali príležitosť všetci hráči, ale na jednoznačnom víťazstve Poľska (41:27) sa už nič nezmenilo.

Hlas:
Slavomír Krok (tréner SR "18"): "Zopakoval sa scenár zo zápasu s Nórskom. Chalani opäť nepristúpili k stretnutiu zodpovedne. Robili sme veľa technických chýb, v útoku sme hrali veľmi zle. Stále je naším cieľom vyhrať aspoň nejaký duel. Verím, že sa chlapci ešte zmobilizujú. Otázne je, či aj oni sami tomu veria."