Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

07. júna 2023

Hamšík chce pomôcť, naznačil budúcnosť v realizačnom tímeUviedol to na sústredení národného tímu pred kvalifikačnými zápasmi na ME 2024 na Islande (17.6.) a v Lichtenštajnsku (20.6.).Zdieľať
Hamšík chce pomôcť, naznačil budúcnosť v realizačnom tíme

Slovenský futbalista Marek Hamšík naznačil v stredu pokračovanie svojej kariéry v realizačnom tíme slovenskej reprezentácie. Zároveň aj možnosť, že sa ešte predtým predstaví aj ako hráč v súťažnom zápase. Uviedol to na sústredení národného tímu pred kvalifikačnými zápasmi na ME 2024 na Islande (17.6.) a v Lichtenštajnsku (20.6.). Pozvanie naň prijal ako hráč napriek oficiálnej novembrovej rozlúčke s reprezentáciou.


Hamšík je rekordér v počte zápasov (136) i strelených gólov (26) v národnom tíme. Oficiálne sa s ním rozlúčil v novembri v prípravnom zápase proti Čile (0:0). V sobotu ukončil profesionálnu kariéru aj na klubovej úrovni, no prijal pozvánku trénera Francesca Calzonu na predbiehajúcu akciu. "Vtedy to bolo moje rozhodnutie a nikto ma nemusel prehovárať. Keď prišlo oslovenie, prijal som ho. Rozlúčku som však bral vážne," uviedol Hamšík. Podľa vlastných slov i podľa talianskeho kormidelníka chce tímu pomôcť v dôsledku zranení niekoľkých posíl, hoci futbalová verejnosť očakávala skôr jeho pozíciu v realizačnom tíme.

"Túto myšlienku nosím v hlave, myslel som si, že sem prídem ako člen realizačného tímu, nie ako hráč. Asi si musím ešte počkať," povedal Hamšík odľahčene. K medializovaným informáciám o svojej budúcnosti na poste asistenta trénera Calzonu podotkol: "Podľa mňa to nebude asistent, aj pre mňa to bude celé niečo nové. Teraz som skončil s kariérou a nemôžem byť hneď tréner. Budem sa postupne učiť." Práve on inicioval príchod trénera Calzonu, pod ktorým hral v Neapole: "Celú kariéru som strávil v zahraničí, väčšinu v Taliansku. Futbal tam robia inak ako na Slovenku. Preto som mal myšlienku zahraničného trénera, ktorá sa páčila pánovi prezidentovi." V lete si vyskúša trénerstvo vo svojej akadémii, kde si vezme tím do 15 rokov, no uvedomuje si, že mládežnícky futbal sa nedá porovnať s profesionálnym: "Byť hlavným trénerom na profesionálnej úrovni je niečo nesmierne náročné a neviem si to predstaviť. No človek nikdy nevie, chcem si to vyskúšať, ale mládež je niečo iné ako dospelí."

Zápasy na pôde Islandu a Lichtenštajnska považuje za dôležité, Slovensko má podľa neho dobrú východiskovú pozíciu napriek bezgólovej remíze s Luxemburskom. "Chceli sme šesť bodov z prvých dvoch zápasov, Luxembursko ukázalo svoju kvalitu a zrejme potrápi aj ostatné tímy. Je to však rozbehnuté veľmi dobre, nula inkasovaných gólov," zhodnotil stredopoliar. Slováci nadviazali na stretnutie s Luxemburskom triumfom 2:0 proti Bosne a Hercegovine.

Hamšík vyslovene nepotvrdil svoj návrat na trávnik, no dúfa, že k rekordu pridá ďalší zápas: "Prišiel som sem ako hráč, ktorý chce pomôcť reprezentačnému tímu. V dôsledku zranení ma tréner poprosil, či by som nepodal pomocnú ruku. Nevedel som, že k takémuto niečomu môže prísť, ale som rád, že som tu medzi chalanmi. Čakajú nás dôležité zápasy a ide nám o veľa."

Zároveň dodal, že pozvánka ho až tak neprekvapila. Krajanov sleduje a o zraneniach Ondreja Dudu či Norberta Gyömbéra vedel. "Je pravda, že som o tom vedel. Futbal vnímam a sledujem aj chalanov. Vedel som o zraneniach, nepotešili ma a tak to celé vzniklo," povedal Hamšík. Niekdajší reprezentačný kapitán už neplánuje ďalší návrat: "Neprišiel som, aby bol zo mňa opäť kapitán. Som tu ako hráč, ktorý chce pomôcť a má stále chuť. Kariéru som síce už ukončil, ale tieto zrazy sú až po sezóne. Po tomto asociačnom termíne už to bude z mojej strany všetko."

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Hamšík sa pred fanúšikmi Trabzonu rozlúčil s kariérou: Opäť som plakal (4. 6. 2023)
 Marek Hamšík ukončí kariéru. Žil som si svoj sen, hovorí (1. 6. 2023)
 Tréner Weiss naznačil koniec, Hamšík svoju budúcnosť pri reprezentácii (21. 3. 2023)
 Hamšík pred rozlúčkovým zápasom: Aby som chalanov ešte raz netrénoval (20. 11. 2022)
 Hamšík získal ocenenie pre najlepšieho legionára Süper Lig (9. 11. 2022)
 Marek Hamšík ukončil reprezentačnú kariéru. Bola to dlhá a krásna cesta, napísal (23. 5. 2022)
 Hamšík získal s Trabzonsporom titul, stačila mu remíza v 35. kole (1. 5. 2022)
 Marek Hamšík odohral už 800 zápasov, Trabzonsporu ako najlepší hráč pomohol k veľkému víťazstvu (7. 11. 2021)
 Hamšík: Škoda neuznaného gólu, bola to výstavná strela (video) (4. 10. 2021)
 Hamšík podpisom dvojročnej zmluvy za 3 milióny eur spečatil príchod do Trabzonsporu (29. 6. 2021)nasledujúci článok >>
Gernát ide hrať za Lokomotiv Jaroslavľ. Ak sa situácia nezmení, odchodom do KHL si zavrel dvere do národného tímu 
<< predchádzajúci článok
Lionel Messi bude hrať za Inter Miami v zámorskej MLS