Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. januára 2021

Holý nebol jediný politik s výnimkou. Mali ju aj Matovič, Čaputová, Sulík a ďalšíOd apríla do decembra minulého roka udelil Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR 8 886 individuálnych výnimiek pre ...Zdieľať
igor matovia zuzana a aputova 676x451 11.1.2021  - Od apríla do decembra minulého roka udelil Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR 8 886 individuálnych výnimiek pre občanov. Od septembra do decembra 2020 malo na žiadostiach o individuálne výnimky najväčšie zastúpenie Ministerstvo hospodárstva SR, podiel tohto rezortu je takmer 58 %.

 

 

Výnimku dostali aj Mičovský a KorčokPre Ministerstvo vnútra SR tvorili výnimky skoro 16 %, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR 7 %.

Pre ostatné rezorty je podiel nižší ako 5 %. Pre podpredsedu vlády pre legislatívu a strategické plánovanie aj Úrad vlády je to zhodne, po 0,2 %. Podiel žiadostí rezortu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky je nulový.

Ako ďalej informovala hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková, o individuálnu výnimku pre seba požiadali najmä z pracovných dôvodov členovia vlády Ján Budaj, Štefan Holý, Ivan Korčok, Ján Mičovský a Richard Sulík. Výnimku dostali aj prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Igor Matovič z dôvodu služobných ciest. V týchto prípadoch sa vzťahovala aj na členov delegácie vrátane viacerých novinárov.

 

 

Individuálne výnimky vo "vyhláške k hraniciam"


Pre podpredsedu vlády Holého úrad eviduje výnimky udelené v dátumoch 20. novembra, 27. novembra, 4. decembra, 11. decembra, 18. decembra a 8. januára, pričom žiadosť o poslednú výnimku bola stiahnutá. "ÚVZ SR nemá vedomosť, či boli udelené výnimky aj reálne využité," dodala jeho hovorkyňa.

Individuálne výnimky vo "vyhláške k hraniciam" sú možné od apríla 2020 na základe záverov Ústredného krízového štábu SR, vždy na základe žiadosti člena vlády.

Jedna výnimka pritom mohla zahŕňať aj viac ľudí. Dôvody boli pracovné aj súkromné. Rodinné dôvody boli odhadom v dvetisíc prípadoch. Starostlivosť o maloleté dieťa a príbuzných bola ako dôvod uvedená minimálne v 300 prípadoch.


Zdroj: Webnoviny.sk - Holý nebol jediný politik s výnimkou. Mali ju aj Matovič, Čaputová, Sulík a ďalší © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Hlas-SD: Táto vláda stratila akýkoľvek mandát na riadenie krajiny (11. 1. 2021)
 Pellegriniho Hlas-SD vyzval Mikasa, aby zverejnil všetky udelené výnimky (11. 1. 2021)
 Koronavírus: Testy za nedeľu potvrdili ochorenie 860 ľuďom, zomrelo 89 pacientov (11. 1. 2021)
 Pozor: V okrese Nitra platí od dnes prísnejší zákaz vychádzania (11. 1. 2021)
 Matovič: Samotný trojtýždňový lockdown nestačí, je potrebné k nemu pridať aj testovanie (11. 1. 2021)
 Hattas: Pozitivita v Nitre bola oproti novembru štvornásobne vyššia (10. 1. 2021)
 Foto: V Prahe sa konal ďalší protest proti opatreniam, prišli tisícky ľudí (10. 1. 2021)
 Matovič sa vyjadril ku kauze Cibulková, na Krajčího ministerstvo má požiadavku (10. 1. 2021)
 Česko zdanilo medikov, ktorým nariadilo pracovať počas pandémie (9. 1. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku za piatok zistili 4 072 pozitívnych. Potvrdili ďalších 48 úmrtí (9. 1. 2021)nasledujúci článok >>
Krajiny EÚ vrátane Slovenska považujú voľby vo Venezuele za nedemokratické a Madura neuznávajú
<< predchádzajúci článok
Demokrati oficiálne začali proces impeachmentu voči Donaldovi Trumpovi

Holý nebol jediný politik s výnimkou. Mali ju aj Matovič, Čaputová, Sulík a ďalší - diskusné fórum čitateľov