Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

04. marca 2021

Huawei AppGallery rastie, má už 530 miliónov používateľovHuawei AppGallery, tretia najväčšia platforma na distribúciu mobilných aplikácií na svete, má za sebou úspešný rok. Globálne zaznamenala nárast inštalácií o 83 % a rástol aj počet aktívnych používateľov, a to medziročne o 33 %.Zdieľať
Huawei AppGallery rastie, má už 530 miliónov používateľov

 

 • Platforma zvýšila počet registrovaných vývojárov na 2,3 milióna, čo predstavuje nárast o 77 % oproti minulému roku. Toto číslo zahŕňa aj 300 000 registrovaných vývojárov mimo Číny.
   
 • Globálne publikum Huawei AppGallery vzrástlo na 530 miliónov aktívnych používateľov mesačne. V Európe sa tento počet medziročne zvýšil o 61,5 % na viac ako 42 miliónov používateľov.
   
 • V AppGallery je teraz k dispozícii 120 000 aplikácií, integrovaných pre HMS (Huawei Mobile Services - mobilné služby Huawei) pomocou sady pre vývojárov HMS Core, čo predstavuje medziročný nárast o 118 %.
   
 • Platforma zaznamenala v roku 2020 až 384,4 miliárd stiahnutí, čo je o 174 miliárd viac ako v predchádzajúcom roku.
   
 • Segment mobilných hier v AppGallery vzrástol o viac ako 500 % v porovnaní s minulým rokom. Majitelia Huawei zariadení boli medzi prvými, ktorí mali možnosť vyskúšať si minuloročné herné novinky, ako napríklad AFK Arena, Asphalt 9: Legends, Clash of Kings a ďalšie.

   

  Derek Yu, viceprezident produktovej divízie Huawei pre región strednej a severnej Európy, uviedol: „Našou stratégiou pri rozvíjaní AppGallery bolo poskytnúť čo najširšiemu množstvu používateľom čo najviac aplikácií. Kontinuálne rastúce čísla naznačujú, že to funguje. Používateľom zariadení Huawei priebežne prinášame nové atraktívne aplikácie a zároveň tak našim vývojárskym partnerom poskytujeme stále väčšie publikum, čo im dáva príležitosť uspieť na globálnom trhu.“

   

  Rast platformy podporili aj rozsiahle investície do ekosystému Huawei Mobile Services (HMS). Mobilné služby Huawei v súčasnosti zamestnávajú viac ako 8 000 ľudí vo výskume a vývoji a v globálnom tíme technickej podpory sa mobilným službám Huawei venuje viac ako 600 pracovníkov. Výsledkom je, že počet aplikácií fungujúcich s HMS Core sa medziročne zvýšil o 118 % na 120 000 a počet aktívnych mesačných používateľov tzv. rýchlych aplikácií (Quick apps) globálne vzrástol o 200 %, na súčasných 100 miliónov.

   

  „Koncom roka 2019 sme evidovali 25 krajín, ktoré mali viac ako milión používateľov AppGallery. Koncom minulého roka sa toto číslo zvýšilo na 42 a naďalej pokračuje intenzívny rast. Kľúčová je pritom skutočnosť, že počet aplikácií s HMS Core sa za jeden rok viac ako zdvojnásobil. Je to dôkaz toho, že čoraz viac vývojárov vyhľadáva možnosti, ako sa uplatniť v rámci nášho ekosystému,“ uviedol Zhang Zhe, riaditeľ globálneho partnerstva a ekologického rozvoja produktovej divízie Huawei.

   

Slovenský Huawei eviduje k dnešnému dňu 170 aplikácii od slovenských developerov. “Tešíme sa nárastu počtu aplikácií dostupných na platforme Huawei AppGallery, zároveň však dbáme aj o ich kvalitu a užívateľský komfort. Slovenským vývojárom poskytujeme podporu priamo tu, na Slovensku a veríme, že aj vďaka tomuto nadštandardnému prístupu sa dnes naši priaznivci môžu dostať k obľúbeným apkám ako Sygic, Hopin či takmer všetkým bankovým aplikáciám,” dodáva David Liška, manažér rozvoja ekosystému Huawei.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Tretia generácia skladacieho smartfónu prichádza: Huawei Mate X2 je výsledkom dlhoročných inovácií a výskumu (24. 2. 2021)
 Prehľad smart hodiniek od Huawei: Čo ponúkajú a ako si vybrať správne? (23. 2. 2021)
 Naučte sa vloggovať s Huawei Mate 40 Pro (28. 1. 2021)
 Slováci a Google služby: Výsledky prieskumu prekvapili (22. 12. 2020)
 Huawei spravil pod tlakom amerických sankcií vážny krok, predal svoju divíziu lacných mobilov Honor (17. 11. 2020)
 Huawei Mate 40 Pro je novou jednotkou nezávislom fotografickom rebríčku DxOMark (23. 10. 2020)
 Video: Huawei predstavuje novú sériu smartfónov Mate 40 so skvelým výkonom a ešte lepšími fotoaparátmi (22. 10. 2020)
 Zoznámte sa s Huawei P Smart 2021, dostupným smartfónom s batériou, ktorú len tak nevybijete (12. 10. 2020)
 Video: Huawei uvádza Watch GT 2 Pro, prémiové smart hodinky s bezkonkurenčnou výdržou (10. 9. 2020)
 Špičkový notebook od Huawei, MateBook X Pro, prichádza do predaja na Slovensku (17. 8. 2020)nasledujúci článok >>
Fico odporúča vláde, aby mali skupinový styk, ako šimpanzy na strome (Video)
<< predchádzajúci článok
Video: Everest – najťažšia cesta. Film Pavla Barabáša o dobrodružstve a prekonaní limitov prichádza v online kino premiére.