Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. mája 2012

Inflácia na Slovensku bola v apríli nižšia ako priemer únieSpotrebiteľské ceny na Slovensku v apríli oproti marcu stúpli menej v porovnaní s priemerom za Európsku úniu aj za eurozónu. Medzimesačná inflácia slovenských spotrebiteľských cien ...Zdieľať
trh potraviny ovocie BRATISLAVA 16. mája (WEBNOVINY) - Spotrebiteľské ceny na Slovensku v apríli oproti marcu stúpli menej v porovnaní s priemerom za Európsku úniu aj za eurozónu.


Medzimesačná inflácia slovenských spotrebiteľských cien podľa harmonizovaného indexu Európskej únie (HICP) bola na úrovni 0,2 %. Priemer za celú EÚ aj eurozónu bol zhodne na úrovni 0,5 %. Medziročná aprílová inflácia v SR však bola vyššia v porovnaní s celou EÚ aj eurozónou.

Na Slovensku boli ceny v apríli medziročne vyššie o 3,7 %, v rámci EÚ o 2,7 % a v eurozóne o 2,6 %. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnil štatistický úrad EÚ Eurostat.

Medzimesačná inflácia spotrebiteľských cien podľa harmonizovaného indexu Európskej únie (HICP) bola najvyššia na Malte (3,5 %), Cypre (1,5 %) a v Španielsku (1,1 %). Najnižšia bola v Írsku, Českej republike a v Dánsku (zhodne vo všetkých troch na úrovni 0 %). Najnižšiu medziročnú infláciu mali vo Švédsku (1 %), Grécku (1,5 %) a v Írsku a Rumunsku (zhodne 1,9 %). Najviac ceny v apríli medziročne vzrástli v Maďarsku (5,6 %), Estónsku (4,3 %), v Českej republike a Poľsku (zhodne 4 %).

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Platy zdravotníkov sa možno zmenia, určí ich jeden zákon
<< predchádzajúci článok
Všeobecná zdravotná poisťovňa dostane viac peňazí

Inflácia na Slovensku bola v apríli nižšia ako priemer únie - diskusné fórum čitateľov