02. júna 2007

Janíčková majsterkou Európy v súťaži žien v cyklotriale

Slovenská reprezentantka Tatiana Janíčková (CTK Záriečie) získala v Terchovej titul majsterky Európy v cyklotriale v kategórii žien, keď nazbierala iba 7 trestných bodov a pred druhou v poradí ...

TERCHOVÁ 2. júna (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Tatiana Janíčková (CTK Záriečie) získala v Terchovej titul majsterky Európy v cyklotriale v kategórii žien, keď nazbierala iba 7 trestných bodov a pred druhou v poradí Poľkou Klichovou mala 9-bodový náskok. Slovensko si vybojovalo zlato aj v kategórii "benjamín" pre 11 až 12-ročných pretekárov zásluhou Martina Behra. Na ME v Terchovej štartuje vyše 130 cyklotrialistov z 12 krajín.

Výsledky - sobota:

ženy: 1. Tatiana Janíčková (SR) 7 tr. bodov, 2. Sonia Klichová (Poľ.) 16, 3. Susanne Johanssonová (Švéd.) 36
poussin (do 10 rokov): 1. Matej Popelka (ČR) 3 tr. body,... 5. Michal Ivan (SR) 18
benjamín (11 až 12-roční): 1. Martin Behro (SR) 11 tr. bodov, 2. Miroslav Kolárik (SR) 13
minime (13 až 14-roční): 1. Filip Mrugala (Poľ.) 4 tr. body, 2. Ladislav Jánoška (SR) 5.