Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. novembra 2020

Kollár sa mal v nemocnici dostať do konfliktu s vrchnou sestrou, ale odmeny personálu stopnuté neboli (video)Predsedu Národnej rady SR (NR SR) Borisa Kollára (Sme rodina) prepustia v ...Zdieľať
Kollár

26.11.2020  - Predsedu Národnej rady SR (NR SR) Borisa Kollára (Sme rodina) prepustia v piatok 27. novembra z nemocnice do domácej liečby.


Informoval o tom generálny riaditeľ Nemocnice svätého Michala Branislav Delej s tým, že zdravotný stav Kollára si už nevyžaduje ďalšiu hospitalizáciu na lôžku.

Stanovisko riaditeľa nemocnice poskytla v tlačovej správe riaditeľka tlačového odboru kancelárie ministra vnútra Barbara Túrosová.

Nadštandardná izba pre vládnych činiteľov


Delej sa vyjadril aj k medializovaným informáciám o návštevách predsedu NR SR v nemocnici. Ako uviedol, v nemocnici platí zákaz návštev od 14. júla. Výnimku však môže udeliť primár oddelenia alebo ošetrujúci lekár, ktorý zváži podmienky na vydanie takéhoto povolenia.

„Pán Kollár ošetrujúceho lekára o svojich návštevách informoval a pri všetkých musela byť dodržaná podmienka prísnych protiepidemiologických opatrení,“ dodal Delej.

Ako pokračoval, Kollár tiež leží v nadštandardnej izbe, ktorá je prioritne určená pre vládnych činiteľov. Izba sa nachádza na poschodí, kde sú aj lôžkové oddelenia, má však samostatný prístup so samostatným výťahom, schodiskom a stavebne je odčlenená od oddelenia. Službukonajúci personál sa nestretáva s personálom ani pacientmi na lôžkovom oddelení.

 

 

Prípad uzatvorili napomenutím zdravotných sestier


Kollár sa mal tiež dostať do konfliktu s vrchnou sestrou oddelenia. Deleja o tom informoval Kollár.

„Nasledujúci deň som si vypočul aj stanovisko vrchnej sestry oddelenia. Vyčítal som jej neprofesionálny prístup správania sa k pacientovi a vzhľadom na informácie, ktoré som mal, by som postupoval rovnako aj v prípade, ak by nešlo o pána Kollára, ale o akéhokoľvek iného pacienta,“ vysvetlil Delej a požiadal námestníčku pre ošetrovateľstvo, aby celý prípad uzavrela a rozhodla o vyvodení dôsledkov.

Tá prípad uzavrela napomenutím zdravotných sestier. Ich správanie nemalo byť v súlade s etickým kódexom zdravotníckeho pracovníka. „Tvrdenia, že vrchná sestra bola prepustená, alebo sa jej prepustením hrozilo, rovnako ako informácie o tom, že niekto na základe uvedeného rozhodol o nepridelení odmien danému personálu, sa nezakladajú na pravde,“ uzavrel Delej.

Video: Boris Kollár hovorí o svojej hospitalizácii aj „kauze čaj“

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Kollár sa mal v nemocnici dostať do konfliktu s vrchnou sestrou, ale odmeny personálu stopnuté neboli (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Boris Kollár sa po dopravnej nehode už dokáže postaviť z postele, vo videu hovorí o malom zázraku (13. 11. 2020)
 Policajti hľadajú svedkov autonehody, pri ktorej sa vážne zranil Boris Kollár (6. 11. 2020)
 VIDEO: Boris Kollár z nemocnice: Lekári mi zachránili život, a zákaz vychádzania som neporušil (4. 11. 2020)
 Boris Kollár je po dopravnej nehode a následnej operácii stále vo vážnom stave (2. 11. 2020)
 Kollár ako chránená osoba môže sám rozhodovať o pasažieroch v aute, reagoval minister vnútra (26. 10. 2020)
 Kollárovi zachránil život ochrankár, tvrdí minister Krajniak. Šéf parlamentu si už aj zavtipkoval (25. 10. 2020)
 Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár je po nehode je v stabilizovanom stave, má zlomený krčný stavec (25. 10. 2020)
 Boris Kollár mal v Bratislave vážnu dopravnú nehodu, je ZRANENÝ! (24. 10. 2020)
 Kollár sa nasadenej volavky nebojí. Ak bude pekná, tak sa s ňou aj vyspím, reagoval (22. 9. 2020)
 Kollár stále mlčí v kauze miliónového biznisu s cyperskou schránkou, tak začala konať polícia (8. 9. 2020)nasledujúci článok >>
Štátny fond rozvoja bývania bude mať nového riaditeľa, zverejnili dátum výberového konania
<< predchádzajúci článok
Toľko ju trápili, až začala niečo rozprávať, hovorí Fico o priznaní Jankovskej

Kollár sa mal v nemocnici dostať do konfliktu s vrchnou sestrou, ale odmeny personálu stopnuté neboli (video) - diskusné fórum čitateľov