Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

29. októbra 2019

Komisia pre rómsku komunitu nevznikne, poslanci Rožňavy nesúhlasiliMestský úrad Rožňava.Zdieľať
Mestský úrad Rožňava. Foto: inforoznava.sk
 
Rožňava 29. októbra (TASR) – Poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) v Rožňave na svojom poslednom zasadnutí neodsúhlasili návrh na zriadenie komisie pre rómsku komunitu. Zo 17 prítomných za návrh nezahlasoval ani jeden, pričom viacerým prekážalo napríklad to, že je nedostatočne pripravený a nezdôvodnený.


Niektorí zástupcovia občanov podotkli, že už v súčasnosti má MsZ viac komisií ako v minulosti a ďalšia by ešte viac zaťažila mestský rozpočet. „Ani jedna zo siedmich komisií, kde bol tento návrh prerokovaný, ho neodporučila. Vo finančnej komisii bola výhrada, že v ňom nie je pracovná náplň. Takisto bolo zvláštne zdôvodnené, že to má byť komisia pre rómsku komunitu v severnej časti mesta, tak sme sa zamýšľali, prečo len tam,“ povedal poslanec Ivan Kuhn s tým, že by mala pôsobiť aj v ďalších častiach Rožňavy.

Podľa poslanca a bývalého primátora Pavla Burdigu už mesto v minulosti takúto komisiu malo zriadenú a nefungovala tak, ako si predstavovali. „Neexistuje len severná časť mesta, je tu ešte napríklad Rožňava Baňa a tak ďalej. Je to možno na diskusiu a zváženie,“ podotkol Burdiga.

Ako ho doplnil poslanec Dionýz Kemény, aj v existujúcich komisiách sú zastúpení občania rómskeho etnika, preto nevidí dôvod na samostatnú komisiu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
A. Danko: Správy NKÚ by nemali zapadať prachom bez reálneho využitia
<< predchádzajúci článok
Náhla cievna mozgová príhoda sa dotýka čoraz mladších ľudí

Komisia pre rómsku komunitu nevznikne, poslanci Rožňavy nesúhlasili - diskusné fórum čitateľov