Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. apríla 2020

Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 19 nakazených, Matovič uzavrel päť rómskych osád a počet obetí v Česku prekročil stovku (online)ŠTVRTOK 9. APRÍLA: Monitorujeme situáciu v súvislosti s koronavírusom.Zdieľať
Koronavírus: Na Slovensku je takmer 700 nakazených, Matovič uzavrel päť rómskych osád a počet obetí v Česku prekročil stovku (online)

 

 

Koronavírus vo svete aj na Slovensku

  • Online (minúta po minúte)

21:28 Britský premiér Boris Johnson už nie je na jednotke intenzívnej starostlivosti a presunuli ho späť na lôžkové oddelenie. Informuje o tom BBC.

21:14 Žilinská Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) uviedla do prevádzky pandemický pavilón, v ktorom sú hospitalizovaní prví dvaja pacienti s podozrením na ochorenie Covid-19. Dokopy je v ňom pripravených 46 lôžok.

21:02 Za posledných 24 hodín vo Veľkej Británii pribudlo 881 obetí a ochoreniu Covid-19 už v krajine podľahlo 7978 ľudí. Počet potvrdených prípadov vzrástol na 65 077.

20:43 Na hraničnom priechode Bratislava-Petržalka/Berg pribudol od štvrtkového popoludnia druhý stan pre osoby prichádzajúce na hraničný priechod.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

20:27 Videoportál YouTube spustil špeciálny kanál pre českých a slovenských používateľov a používateľky s názvom Zostaň doma #somnou.

19:56 Počet obetí vo Francúzsku za posledný deň vzrástol o 1341, celkovo už tak v krajine na ochorenie Covid-19 zomrelo 12 210 ľudí. Potvrdených prípadov majú už 117 749.

Koronavírus, Francúzsko, Rennes, pacient
Záchranári privážajú pacienta do nemocnice vo francúzskom Rennes. Foto: SITA/AP.

19:45 Ministerstvo školstva vydalo usmernenie k zápisu do základných škôl, ktoré pomôže školám i rodičom zorientovať sa v novej situácii.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

19:33 V Česku stúpol počet obetí ochorenia Covid-19 na 112, ale pribudlo aj vyliečených pacientov, ktorých už je 301. Ako informuje ministerstvo zdravotníctva, celkovo už urobili 106 845 testov a z nich pozitívnych bolo 5467.

19:16 Obmedzenia pohybu obyvateľov, ktoré v Maďarsku zaviedli 28. marca, aby ľudia zostali čo najviac doma, predĺžia na neurčito. Oznámil to premiér Viktor Orbán s tým, že tieto „rozumné a úspešné“ opatrenia spomaľujú mieru nákazy novým koronavírusom. Predseda maďarskej vlády uviedol, že obmedzenia pohybu budú každý týždeň posudzovať. Orbán okrem toho uviedol, že starostovia môžu do pondelka noci zaviesť ešte prísnejšie pravidlá. To má zabrániť ľuďom, aby sa počas veľkonočných sviatkov nenahrnuli do populárnych destinácií.

Viktor Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: archívne, SITA/AP

18:55 Inštitút Roberta Kocha plánuje vykonať sériu krvných testov, aby určil koľko ľudí v Nemecku je imúnnych proti ochoreniu Covid-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus, a koľko ho má bez toho, aby o tom vedeli.

18:40 O podporu v nezamestnanosti požiadalo v USA minulý týždeň zhruba 6,6 mil. ľudí. Oznámilo to vo štvrtok federálne ministerstvo práce. Počet nových uchádzačov o dávky v nezamestnanosti pribúdal tretí týždeň v rade. Celkovo od zavedenia obmedzení súvisiacich s epidémiou koronavírusu prišlo o prácu asi 16,6 mil. Američanov. Noví nezamestnaní počas uplynulých troch týždňov pribúdali v najväčších počtoch a najrýchlejším tempom od roku 1948. Podľa odhadov môže v apríli stratiť prácu ďalších vyše 20 mil. Američanov, uviedla agentúra AP.

18:24 Najviac prípadov výskytu ochorenia Covid-19 na Slovensku je v Bratislavskom kraji – 196, nasledujú Košický kraj – 90, Prešovský kraj – 88, Trenčiansky kraj – 86, Žilinský kraj – 84, Trnavský kraj – 61, Banskobystrický kraj – 52 a Nitriansky kraj s 44 pozitívnymi prípadmi.

Z celkového počtu pozitívnych prípadov ochorenia je 383 mužov a 319 žien. Najviac pozitívnych osôb je vo vekovej kategórii od 30 do 44 rokov – 215 osôb, nasledujú ľudia od 15 do 29 rokov, ktorých je celkovo 201, vo vekovej kategórii 45 – 59 je to 146 osôb a vo vekovej kategórii nad 60 rokov je pozitívnych 96 osôb. Najmenej je detí do 14 rokov – celkovo 41 (u 3 osôb nie je uvedený vek).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

18:11 Počet obetí nového koronavírusu v Taliansku sa za posledných 24 hodín zvýšil o 610 na 18 279. Pozitívne testovaných bolo ďalších 4204 ľudí, celkovo majú v krajine už 143 626 potvrdených prípadov.

17:54 Historicky prvé online štátnice na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave spustili tento týždeň na Lekárskej fakulte UK. Za jeden deň každá komisia vyskúša približne desať študentov, čo je rovnaký počet ako v prípade klasického skúšania.

 

17:36 Dlhodobé úverové ratingy juhokórejských automobiliek Kia a Hyundai zostávajú na stupni BBB+. Výhľad agentúra Fitch zhoršila zo stabilného na negatívny.

17:22 Česká vláda rozhodla o predĺžení núdzového stavu do 30. apríla.

Spravodajskému portálu iDNES.cz to povedal premiér Andrej Babiš. Minister zdravotníctva Adam Vojtěch tiež oznámil, že po novom nemusia mať rúško autisti, členovia spoločnej domácnosti pri spoločnej jazde v aute a tiež vodiči v MHD, ak sú v oddelenom priestore. „Epidémiu sme neporazili, ale zastavili,“ povedal po rokovaní vlády epidemiológ a námestník ministra zdravotníctva Roman Prymula. Veľkonočný predĺžený víkend označil za rizikový.

17:09 Ekonomické dôsledky nového koronavírusu by mohli zvýšiť počet chudobných ľudí na svete o pol miliardy. Vyplýva to zo štúdie Organizácie Spojených národov (OSN), ktorá sa zamerala na finančné a ľudské dopady pandémie.

16:54 Minister vnútra Jan Hamáček vyzýva Čechov, aby počas veľkonočných sviatkov zostali doma.

16:39 „Hlavné mesto s cieľom zníženia prenosu vírusového ochorenia COVID-19 dezinfikuje verejné miesta, kde sa pohybuje viac ľudí. Prioritne ide o chodníky na vstupoch do nemocníc a do domov seniorov po celej Bratislave. Medzi nimi sú zariadenia hlavného mesta, mestských častí aj súkromné zariadenia, ktoré boli v súčasnej situácii vytypované ako dôležité,“ uviedol v tlačovej správe hovorca hlavného mesta Peter Bubla.

16:24 Slovenskí spracovatelia mlieka sa obávajú situácie, že by hoci len jeden z ich zamestnancov bol pozitívne diagnostikovaný na chorobu Covid-19.

16:15 Vo Zvolene otvorili karanténne centrum určené pre ľudí z prvej línie, teda zdravotníkov, záchranné zložky, zamestnancov zariadení sociálnych služieb a ďalšie profesie, ktoré denne nasadzujú svoje zdravie a životy v boji proti šíreniu nového koronavírusu.

ZVOLEN: Otvorenie karanténneho centra
Karanténne centrum určené pre ľudí z prvej línie, teda zdravotníkov, záchranné zložky, zamestnancov zariadení sociálnych služieb a ïalšie profesie, ktoré denne nasadzujú svoje zdravie a životy v boji proti šíreniu COVID-19 spôsobeného koronavírusom (2019-nCoV). Bratislava, 9. apríl 2020. Foto: SITA/BBSK/Marek Mačica.
ZVOLEN: Otvorenie karanténneho centra
Karanténne centrum určené pre ľudí z prvej línie, teda zdravotníkov, záchranné zložky, zamestnancov zariadení sociálnych služieb a ïalšie profesie, ktoré denne nasadzujú svoje zdravie a životy v boji proti šíreniu COVID-19 spôsobeného koronavírusom (2019-nCoV). Foto: SITA/BBSK/Marek Mačica Foto: SITA/BBSK/Marek Mačica.
ZVOLEN: Otvorenie karanténneho centra
Karanténne centrum určené pre ľudí z prvej línie, teda zdravotníkov, záchranné zložky, zamestnancov zariadení sociálnych služieb a ïalšie profesie, ktoré denne nasadzujú svoje zdravie a životy v boji proti šíreniu COVID-19 spôsobeného koronavírusom (2019-nCoV). Foto: SITA/BBSK/Marek Mačica Foto: SITA/BBSK/Marek Mačica.

16:09 Počet potvrdených prípadov v Španielsku sa zvýšil na 152 446 a na ochorenie Covid-19 už zomrelo 15 238 ľudí.

15:47 Policajný prezident Milan Lučanský navštívil rómske osady, ktoré sú pre prítomnosť osôb infikovaných koronavírusom v karanténe, aby miestnym obyvateľom vysvetlil situáciu.

 

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

15:36 Na Slovensku ďalších vyliečených pacientov. Ako informuje ministerstvo zdravotníctva, spolu ich je už 23. „Noví vyliečení pochádzajú z prešovského regiónu. Piati z nich boli v domácej karanténe, dvaja boli hospitalizovaní vo Fakultnej nemocnici v Prešove,“ uviedol rezort.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

15:12 Odvaha, sila a viera. To sú atribúty, ktoré pomohli skoro 104-ročnej Talianke Ade Zanussovej zdolať zákerný koronavírus.

14:59 Počas mimoriadnej situácie v súvislosti s koronavírusom sa dlžníkovi, ktorému pobočka Sociálnej poisťovne schválila splátkový kalendár, odpúšťa úrok predstavujúci 10 percent z dlžnej sumy.

14:37 Chorvátsko sa pridalo ku krajinám, ktoré začínajú uvoľňovať niektoré opatrenia prijaté v boji proti šíreniu koronavírusu. Vláda opätovne povolila prevádzku trhovísk, ktoré sú v tejto krajine za bežných podmienok dôležitou súčasťou každodenného života.

Agentúra The Associated Press (AP) popisuje, ako jedno z najväčších trhovísk pod holým nebom v chorvátskej metropole Záhreb vo štvrtok postupne zaplnili ľudia. Je ich však menej ako zvyčajne a snažia sa dodržiavať bezpečnostné opatrenia, ktoré vláda stále neuvoľnila.

Predajcovia napríklad musia ponúkať ovocie, zeleninu či iný tovar len cez okná svojich drevených stánkov, nie v otvorených stánkoch, aby nedochádzalo k tesnému kontaktu medzi nimi a zákazníkmi.

14:29 Česko sa dohodlo s Japonskom na dodávke lieku Favipiravir. Ako informuje minister zdravotníctva Adam Vojtěch, časť tabletiek získa darom a časť zakúpi. „Stále ale musíme myslieť na to, že ide o experimentálny liek pôvodne určený na liečbu iných ochorení,“ upozornil.

14:23 V Nemecku stúpol počet nakazených novým koronavírusom o skoro 5000, v súčasnosti podľa Reuters registrujú 108 202 infikovaných. Chorobe už podľahlo 20 107 ľudí.

14:18 Zdravotný stav britského premiéra Borisa Johnsona, u ktorého potvrdili nákazu koronavírusom, sa zlepšuje, stále však leží je jednotke intenzívnej starostlivosti. Vláda podľa agentúry Reuters informovala, že Johnson už komunikuje so zdravotníckym personálom a je na tom stále lepšie.

14:10 Od budúceho týždňa sa na niektorých poštách rozširujú otváracie hodiny.

13:34 Minister práce sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) uviedol, že na novoohlásené opatrenia nepotrebujú žiadnu zmenu legislatívy, ten si podľa neho v parlamentu pripravili už pred dvoma týždňami. „Budúci týždeň predstavíme ešte jeden ďalší spôsob, akým budú môcť veľkí zamestnávatelia a aj menšie firmy žiadať o podporu na udržanie pracovných miest.

13:31 Po malých, stredných podnikoch a živnostníkov štát rozšíri podporu aj na veľké podniky, informoval na tlačovej konferencii minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Dodal, že tieto opatrenia majú prispieť k tomu, aby nedošlo k prepúšťaniu. „Toto nie je koniec podpory a pokračujeme ďalej,“ povedal Sulík s tým, že pripravujú ďalšie opatrenia, pomôcť chcú napríklad aj cestovným kanceláriám.

13:11 Nových klientov v zariadeniach sociálnej starostlivosti budú testovať na ochorenie Covid-19. Ako informoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak, vo štvrtok o tom rozhodla vláda, rokovanie o návrhu však prerušila. Má sa totiž presnejšie stanoviť spôsob, akým sa bude testovať.

Testovať sa budú najmä klienti v domovoch dôchodcov, detských domoch, ale aj ďalšie špecifické kategórie ako napríklad bezdomovci. Tieto osoby musia zároveň absolvovať dvojtýždňovú karanténu. K mobilným odberovým jednotkám budú prevážaní klienti, u ktorých bude možné zabezpečiť prevoz.

Pre tých, kde prevoz možný nebude, sa pripraví metodika, akým spôsobom budú testy zrealizované priamo v zariadeniach, kde budú vykonávať karanténu.

12:55 V Nitre uzavreli Borovú ulici, na ktorej žije prevažne rómska komunita. Ako informuje TA3 u jedného jej obyvateľa bolo potvrdené ochorenie Covid-19. Testovaná bola dcéra nakazeného muža i jej partner a v karanténe je 23 ľudí.

12:44 Samsung dodá britským nemocniciam telefóny Galaxy XCover 4s, ktorý je odolný a je ho možné používať aj v rukaviciach. Pomoc ponúkol aj Facebook, ktorý dodá 2050 smartdisplejov Portal určených na videohovory. Tieto zariadenia dokážu vďaka umelej inteligencii pozorovať volajúceho, aj keď sa pohybuje po miestnosti.

12:25 „Ide nám o tom, aby nepadli cestovky a klienti neprišli o svoje peniaze. Máme tú formu, ale nechcem o tom hovoriť,“ povedal minister dopravy Andrej Doležal. Na opatreniach na záchranu cestovných kancelárií a ochranu klientov pracujú spoločne s ministerstvom hospodárstva.

12:11 Ako informoval minister Krajčí, vo štvrtok celkovo otestovali 1690 ľudí, z ktorých 1671 malo negatívny výsledok.

12:09 Počet potvrdených prípadov na Slovensku sa za posledný deň zvýšil o 19 na 702. Nové čísla oznámil na brífingu minister zdravotníctva Marek Krajčí.

11:49 Minister zdravotníctva Marek Krajčí uviedol, že celá nemocnica v Ružomberku bude červenou zónou, momentálne to však podľa neho nie je potrebné. Každá nemocnica je momentálne inštruovaná a mala by pristupovať formou tiráže ku každému pacientovi. Čisto červenými zónami sú zatiaľ infekčné pavilóny pri veľkých nemocniciach, Košice majú celú časť nemocnice vyčlenenú ako červenú.

11:37 Košice a Prešov počas veľkonočných sviatkov obmedzia MHD.

11:31 Ak hlavný hygienik SR Ján Mikas potvrdí nekontrolovaný prenos ochorenia COVID-19, budú sa karantenizovať celé oblasti. Minister zdravotníctva Marek Krajčí to uviedol pred rokovaním vlády s tým, že nezáleží na tom, či to budú marginalizované komunity, alebo nie. „Do karantény pôjdu celé oblasti, kdekoľvek na Slovensku sa budú nachádzať,“ konštatoval Krajčí.

Situáciu s pandémiou chce minister využiť na to, aby sa urýchlili reformy. Ako príklad uviedol telefonický kontakt pacientov s lekárom. Takýto spôsob by sa podľa neho mohol do budúcnosti využívať aj v štandardnej starostlivosti. Dodal, že dôležitá je aj reforma nemocničnej siete a verí, že sa zrealizuje najskôr, ako sa bude dať.

11:26 Polícia na sociálnej sieti Facebook priblížila dopravnú situáciu v Bratislave.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

11:13 Pandémia koronavírusu zaskočila mnohé zdravotnícke systémy a spôsobila ich kolaps. Slovensko je však zatiaľ výnimkou a získalo dostatok času, aby sa na nápor pacientov s Covid-19 pripravilo. Je však rovnako pripravené pomôcť krajinám s menším šťastím?

11:00 Ministerstvo zdravotníctva opäť dáva do pozornosti posilnenú linku v Onkoporadni Ligy proti rakovine, kde na telefónnom čísle 0800 11 88 11 odpovedá odborníčka na otázky ohľadom Covid-19, každý deň, aj počas víkendov medzi šiestou a siedmou večer.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

10:44 Taliansko chce začať od konca apríla postupne uvoľňovať prísne opatrenia prijaté pre epidémiu koronavírusu. Podľa agentúry Reuters to oznámil premiér Guiseppe Conte. Krajina však podľa neho zostane v strehu a bude sa riadiť odporúčaniami odborníkov. Počet obetí COVIDu-19 totiž už začal v Taliansku klesať, za posledných 24 hodín registrujú 542 úmrtí. Celkovo zomrelo 17 669 ľudí. Klesá aj denný počet nakazených, v stredu ich pribudlo necelých 3700.

Koronavírus, Taliansko
Košík s jedlom spustený z jedného z balkónov v Miláne. Aj takto si Taliani v čase koronakrízy pomáhajú. Foto: Claudio Furlan/LaPresse via AP.

 

10:32 Občania, ale aj malé a stredné firmy, ktoré pre koronakrízu meškajú s úhradou faktúr za elektrinu a plyn, nebudú dočasne penalizovaní ani odpájaní.

10:16 V samotnom štáte New York, ktoré je epicentrum epidémie koronavírusu v USA, registrujú už 150-tisíc nakazených. Za posledný deň tam zomrelo 779 úmrtí na COVID-19, celkovo chorobe len v tomto štáte podľahlo vyše 5000 ľudí. Počet obetí je však podľa úradov vyšší, pretože veľa ľudí zomiera doma. Len v meste New York podľa jeho predstaviteľov denne zomrie doma asi 200 ľudí. V celých Spojených štátoch evidujú podľa AP už 14 700 mŕtvych.

9:54 Česká televízia priniesla zaujímavé porovnanie ochorenia Covid-19 s prasacou chrípkou, ktorá svet zasiahla v rokoch 2009 až 2010. Touto chrípkou sa v Česku postupne nakazilo 2477 ľudí a do konca marca 2010 ich 102 zomrelo. Prasacia chrípka u nich väčšinou skomplikovala priebeh iného vážneho chronického ochorenia. Na nový koronavírus doteraz v krajine zomrelo 104 ľudí.

9:33 Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) vybavil ochrannými prostriedkami testovacie centrá, ktoré majú prispieť k väčšiemu počtu odobratých a otestovaných vzoriek u ľudí s podozrením na ochorenie COVID-19. Krajská samospráva z vlastných zásob poskytla ochranné obleky, respirátory FFP3, ochranné štíty, okuliare aj rukavice. Ako agentúru SITA informovala vedúca oddelenia komunikácie BBSK Lenka Štepáneková, od štvrtkového rána po Banskej Bystrici, Zvolene a Žiari nad Hronom začali testovať aj v nemocnici v Rimavskej Sobote.

9:12 Počet potvrdených prípadov nového koronavírusu vo svete sa prehupol cez 1,5 milióna a ochoreniu Covid-19 už podľahlo takmer 89-tisíc ľudí.

Koronavírus, svet

 

8:47 V Česku stúpol počet potvrdených prípadov na 5335, nové čísla zverejnilo vo štvrtok ráno ministerstvo zdravotníctva. Chorobe Covid-19 už podľahlo 104 ľudí, ale vzrástol aj počet vyliečených pacientov – a to na 243. Celkovo už otestovali 106 845 ľudí. Ako však informuje minister zdravotníctva, vývoj ukazuje, že sa im podarilo šírenie koronavírusu zastaviť a je možne sa pripraviť na pozvolný a kontrolovaný návrat k normálnemu životu.

8:23 V Číne opäť stúpa počet potvrdených prípadov, za posledných 24 hodín ich pribudlo 62 a hlásia aj dve ďalšie obete. V krajine už ochoreniu Covid-19 podľahlo 3335 ľudí a od začiatku pandémie sa nakazilo 81 865 ľudí.

7:59 Od štvrtka v Česku otvárajú ďalšie prevádzky, ale za prísnych hygienických podmienok.

7:30 S testovaním osôb s podozrením na ochorenie Covid-19 pomáha každý deň aj hasičská záchranná služba.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

7:14 Google sa aj vo štvrtok zmenil, ďakuje všetkým pracovníkom upratovacích a odpadových služieb.

Google

6:55 „Koronavírus nie je chrípka, za porušenie pravidiel môžete aj počas Veľkej noci zaplatiť,“ upozorňuje polícia na sociálnej sieti Facebook. 

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

6:28 Premiér Igor Matovič (OĽaNO) o situácii v rómskych osadách.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

6:14 Vláda sa rozhodla v súvislosti so zastavením šírenia koronavírusu uzavrieť päť osád v okrese Spišská Nova Ves.

Na brífingu po zasadnutí krízového štábu v Krompachoch o tom informovali premiér Igor Matovič a hlavný hygienik SR Ján Mikas. „Týka sa to mesta Krompachy, konkrétne sú tu tri lokality, v ktorých sú pozitívne testovaní a potom sa to týka dvoch blízkych obcí Bystrany a Žehra. Čiže päť lokalít, kde sú pozitívne testovaní ľudia na ochorenie COVID-19,“ uviedol premiér.

Ako ďalej informoval Mikas, zvažovali aj možnosť dávať do karantény len osoby, u ktorých sa potvrdil tento vírus, avšak po zvážení miestnych podmienok a zvyklostí sa rozhodli pre uzatvorenie osád. „Budeme ďalej monitorovať epidemiologickú situáciu a v prípade, že by sa zhoršil stav, niekoho z týchto osád sa samozrejme zabezpečí adekvátna zdravotná starostlivosť,“ dodal Mikas.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na východe Slovenska sú desiatky nakazených Rómov, päť osád na Spiši je v karanténe (9. 4. 2020)
 Pandémia zasiahla najmä automobilky Hyudai a Kia, ich ratingy sa prepadli (9. 4. 2020)
 V Nitre uzavreli celú ulicu, v karanténe je 23 ľudí (9. 4. 2020)
 Počet chorých na Covid-19 na Slovensku presiahol 700, nakazil sa aj policajt a v nemocniciach sú desiatky ľudí (9. 4. 2020)
 Fajn, hejteri, užite si ma ... a vlastne, úprimne, mám vás na háku, píše premiér Matovič na Facebooku (9. 4. 2020)
 Raši: Premiéra by mali trestne stíhať, Matovič: Je to absurdné (9. 4. 2020)
 Rómovia z osád sú vyplašení a nevedia, čo ich čaká. Lučanský im situáciu osobne vysvetlil (foto) (9. 4. 2020)
 „Syn Božej hlavy“ spojil koronavírus a 5G siete, youtube bude mazať konšpirácie (8. 4. 2020)
 Mobilné dáta sa musia aj počas koronakrízy využívať s pravidlami Európskej únie (8. 4. 2020)nasledujúci článok >>
Podnikatelia žiadajú vládu o plán, cieľom by mal byť obnovený ekonomický a spoločenský život
<< predchádzajúci článok
Na východe Slovenska sú desiatky nakazených Rómov, päť osád na Spiši je v karanténe

Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 19 nakazených, Matovič uzavrel päť rómskych osád a počet obetí v Česku prekročil stovku (online) - diskusné fórum čitateľov