Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

21. apríla 2019

Kráľovná Alžbeta oslávila v súkromí 93. narodeninyBritská kráľovná Alžbeta II., archívna snímka.Zdieľať
Britská kráľovná Alžbeta II., archívna snímka. Foto: TASR/AP
 
Londýn 21. apríla (TASR) - Britská kráľovná Alžbeta II. oslávila v nedeľu v súkromí svoje 93. narodeniny. S členmi svojej rodiny navštívila omšu v Kaplnke sv. Juraja na Windsorskom zámku v Londýne.


Na omši sa okrem iných zúčastnili princ William s manželkou vojvodkyňou Kate a princ Harry, ktorého tehotná manželka Meghan však chýbala, pretože na prelome apríla a mája očakáva svoje prvé dieťa. Meghan a Harry gratulovali kráľovnej k narodeninám aj na Instagrame, uviedla agentúra DPA.

Tradičnou súčasťou osláv narodenín kráľovnej bude takisto čestná delová salva, ktorá okrem Londýna zaznie na poludnie miestneho času (13.00 h SELČ) aj v Škótsku, vo Walese a v Severnom Írsku. Keďže sa nemôže odpáliť v nedeľu, Briti sa jej dočkajú až v pondelok.

Alžbeta II. sa narodila 21. apríla 1926 v Londýne, kráľovnou sa stala 6. februára 1952. Svoje narodeniny oslavuje každý rok dvakrát. Oficiálne oslavy s tradičnou vojenskou prehliadkou Trooping the Colour sa konajú v júni, keďže vtedy je už v Londýne zvyčajne lepšie počasie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aeroturistická mapa nazvaná po Štefánikovi je vytlačená, čaká ju krst
<< predchádzajúci článok
Pupík: S kresťanským rozmerom Veľkej noci sa určite stretne každý

Kráľovná Alžbeta oslávila v súkromí 93. narodeniny - diskusné fórum čitateľov