Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. októbra 2017

M. Juhaniak: Keby som sa vzdal, pomohlo by to extrémistomNa snímke kandidát na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Martin Juhaniak.Zdieľať
Na snímke kandidát na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Martin Juhaniak. Foto: TASR - Branislav Račko
Banská Bystrica 12. októbra (TASR) - Nezávislý kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v novembrových voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) Martin Juhaniak pokračuje v kampani a aj naďalej sa bude uchádzať o dôveru obyvateľov kraja. Ako dnes uviedol na tlačovej konferencii v Banskej Bystrici, ako nezávislý kandidát má byť alternatívou pre tých, ktorí odmietajú politicky vyhradených kandidátov. Zároveň sa obáva, že jeho prípadné vzdanie sa v prospech niektorého z kandidátov, by mohlo situáciu pred voľbami komplikovať natoľko, že by to pomohlo extrémistom.


Dôvodov jeho rozhodnutia je podľa jeho slov hneď niekoľko. Jedným je napríklad to, že základným pilierom demokracie je možnosť voľby. "Odobratie tejto možnosti, resp. voľba menšieho zla, môžu viesť k frustrácii voličov, ich neúčasti vo voľbách, alebo aj k voľbe z trucu," podotkol Juhaniak.

Zároveň poukázal na to, že kým v roku 2013 bol okres Brezno jednou z najväčších bášt súčasného župana, podľa posledných prieskumov má v tomto okrese najnižšie preferencie zo všetkých okresov kraja. "Dôvodom číslo tri je, že v prieskumoch, ktoré zadali účastníci okrúhleho stola, bola položená aj otázka, ktorý kandidát je pre vás najviac neprijateľný. Podľa informácií, ktoré sa ku mne dostali, z demokratických kandidátov bol pre voličov najmenej prijateľný Lunter," dodal Juhaniak. Súčasne zdôraznil, že volebný výsledok sa nerovná súčtu preferencií kandidátov, ktorí z kampane odstúpili.

V BBSK je aktuálne 12 kandidátov. Sú nimi Ivan Saktor (nezávislý), Alena Pivovarčiová (Nový Parlament), Ján Lunter (nezávislý), Miroslav Gálik (Národ a Spravodlivosť), Vojtech Kökény (Strana rómskej koalície), Martin Juhaniak (nezávislý), Pavel Greksa (nezávislý), Jozef Sásik (Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku), Zdenek Očovan (Politická strana NAJ), Igor Kašper (nezávislý), Milan Urbáni (SMS) a Marian Kotleba (ĽSNS).


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najväčším problémom Gemerproduktu Valice je spoľahlivá pracovná sila
<< predchádzajúci článok
Poslanci zvolili piatich členov novej Rady pre štátnu službu

M. Juhaniak: Keby som sa vzdal, pomohlo by to extrémistom - diskusné fórum čitateľov