Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. decembra 2020

Manažovať koronakrízu by mal podľa Remišovej člen vlády, ale o vhodnosti Matoviča sa nevyjadrilaManažovať kroky počas koronakrízy by mal člen vlády, ktorý bude za svoje rozhodnutia niesť aj politickú zodpovednosť. Myslí si to vicepremiérkaZdieľať
img_0765 min 676x451 15.12.2020  - Manažovať kroky počas koronakrízy by mal člen vlády, ktorý bude za svoje rozhodnutia niesť aj politickú zodpovednosť. Myslí si to vicepremiérka Veronika Remišová, podľa ktorej do boja voči pandémii sa majú zapojiť všetci, a to vláda, odborná verejnosť, vedci, ako aj každý jeden občan tým, že bude dodržiavať opatrenia.

 

 

Zodpovednosť za politické rozhodnutiaNa úrovni vlády sa podľa Remišovej prijímajú politické rozhodnutia, za ktoré sa nesie obrovská zodpovednosť. Aj preto je potrebný niekto, kto bude koordinovať prácu viacerých rezortov.

Či je na túto pozíciu vhodný premiér Igor Matovič, ktorého vyzvala prezidentka Zuzana Čaputová aj šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík, aby manažovanie krízy prenechal niekomu inému, sa vicepremiérka nevyjadrila.

"Manažmentom krízy nie je len ministerstvo zdravotníctva, ale zároveň aj rezort vnútra, pretože je potrebné opatrenia kontrolovať. Do tohto manažmentu patrí aj ministerstvo obrany, rezort hospodárstva či ministerstvo sociálnych vecí, ktoré nesie obrovskú záťaž v tom, že má na starosti domovy sociálnych služieb, v ktorých je treba chrániť práve tých najzraniteľnejších," podotkla Veronika Remišová.

Toto všetko sa dá dosiahnuť len ak bude dohoda na zrozumiteľných a jasných opatreniach na úrovni vlády, o ktorých majú byť občania informovaní v predstihu, aby sa na nich mohli pripraviť.

 

 

Antigénových testov je málo


Podľa vicepremiérky je antigénových testov momentálne málo, a to napriek tomu, že politici vyzývajú ľudí, aby sa dávali v záujme ich zdravia testovať. V tejto súvislosti má vláde v stredu predložiť riešenie minister hospodárstva Sulík. Remišová očakáva, že táto otázka sa počas rokovanie kabinetu vyrieši.

"Zajtra je posledný deň, kedy sa má rozhodnúť o najnovších opatreniach," zdôraznila vicepremiérka, ktorá poukázala aj na potrebu urýchlenej štátnej pomoci pre gastrosektor.

Remišová požadovala od koaličných partnerov, aby vláda mala jasný plán, ako dostať deti späť do škôl. "Pevne verím, že ak to epidemiologická situácia dovolí, tak od 11. januára 2021 už budú deti sedieť v školách," dodala Remišová. Za veľmi dôležité označila aj očkovanie voči ochoreniu COVID-19.

"Je mimoriadne dôležité, aby sme boli na schválenie vakcíny zo strany európskych regulačných úradov na sto percent pripravení a mohli začať zaočkovať hlavne zdravotníkov a rizikové skupiny obyvateľstva. Očkovanie bude určite dobrovoľné," dodala vicepremiérka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Manažovať koronakrízu by mal podľa Remišovej člen vlády, ale o vhodnosti Matoviča sa nevyjadrila © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Situácia s COVID-19 na Slovensku je vážna a opatrenia zrejme nebudú stačiť, vyhlásila Čaputová (video) (15. 12. 2020)
 Pellegrini mal pozitívny test na koronavírus a skončil v karanténe (15. 12. 2020)
 V Košiciach pribudli desiatky pacientov s COVID-19, univerzitná nemocnica spúšťa krízový plán (15. 12. 2020)
 Koronavírus: V pondelok odhalili viac ako dvetisíc nových prípadov, potvrdili aj 46 ďalších úmrtí (15. 12. 2020)
 Riaditelia švajčiarskych nemocníc vyzývajú na sprísnenie reštrikcií (15. 12. 2020)
 Rakúska armáda robí výcvik psov, ktoré dokážu odhaliť koronavírus (15. 12. 2020)
 Holandsko zavádza dosiaľ najprísnejší lockdown (15. 12. 2020)
 Matovič: Najprv zburcujú nenávisť voči mne, a teraz to mám zvrátiť (14. 12. 2020)
 Začali platiť prísnejšie podmienky pre zimné strediská (14. 12. 2020)
 Minister Mičovský je v karanténe, mal pozitívny test na COVID-19 (14. 12. 2020)nasledujúci článok >>
Pri požiari domova dôchodcov zahynulo 11 ľudí, riaditeľa zariadenia zadržali (foto)
<< predchádzajúci článok
Pellegrini mal pozitívny test na koronavírus a skončil v karanténe

Manažovať koronakrízu by mal podľa Remišovej člen vlády, ale o vhodnosti Matoviča sa nevyjadrila - diskusné fórum čitateľov