16. februára 2019

Michalovce v 19. kole FL porazili Sereď

Na snímke hráč MFK Zemplín Michalovce Stanislav Danko a za ním hráč ŠKF Sereď Tomáš Hučko počas 19. kola futbalovej Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce - ŠKF Sereď 16. februára 2019 v Michalovciach.

Na snímke hráč MFK Zemplín Michalovce Stanislav Danko a za ním hráč ŠKF Sereď Tomáš Hučko počas 19. kola futbalovej Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce – ŠKF Sereď 16. februára 2019 v Michalovciach. Foto: TASR/Roman Hanc
Bratislava 16. februára (TASR) - Prinášame výsledky 19. kola Fortuna ligy.

MFK Zemplín Michalovce - ŠKF iClinic Sereď 1:0 (1:0)

Gól:
10. Žofčák (11 m). Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Sulley, Vojtko - Michalík, Baéz, Kuzma, Sus, 1514 divákov.

zostavy a striedania:

MFK Zemplín Michalovce:
Kira - Rota, Carrillo, Beskorovajnij, Vojtko - Casado - Diarra (89. Špiriak), Danko, Žofčák (52. Kountouriotis), Kolesár (90. Trusa) - Sulley

ŠKF iClinic Sereď: Nwolokor - Sus, Michalík, Djiby Ba, Hučko - Morong, Ventúra (59. Mečiar), Baéz (74. Bilas), Pankaričan (63. Ulrich) - Špehar, Kuzma

Dôležitý zápas o výhodnejšiu pozíciu v boji o prvú šestku mohli lepšie začať hostia. V 5. minúte sa po prihrávke Moronga ocitol v nádejnej šanci Špehar, ale Kiru neprekonal. Domáci sa snažili o ofenzívnu hru a snaha Kolesára o individuálny prienik pred brankára Nwolokora slávila úspech. Najlepší strelec Zemplínčanov získal pokutový kop, z ktorého kapitán Žofčák otvoril skóre - 1:0. Domáci mali v prvom polčase miernu hernú prevahu, no Nwolokora už vážnejšie neohrozili. Diváci videli do konca prvého polčasu ešte po jednom neuznanom góle na oboch stranách, v oboch prípadoch pre ofsajdy.

V úvode druhého dejstva sa hostia prezentovali ofenzívnou aktivitou, ich snahám však chýbal moment prekvapenia. V 63. minúte mohol poistiť náskok domácich Sulley, nehlavičkoval však ideálne. Domáci následne prevzali iniciatívu a v snahe o ubránenie náskoku držali hru ďaleko od svojho brankára. V 72. minúte Casado nezakončil ideálne svoj prienik a krátko na to sa proti Dankovej strele efektným zákrokom prezentoval Nwolokor. Gólom sa neskončilo ani prečíslenie domácich v 75. minúte, ktoré zle zakončil Diarra. O víťazstve Michaloviec mohol definitívne rozhodnúť Sulley v 84. minúte, tiesnený v úniku však zakončil iba do pravej žrde. Druhý gól nepridal ani Kolesár, ktorého strelu zastavila horná žŕdka.

MFK Ružomberok – ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:0 (2:0)

16. Kostadinov, 36. Qose, 59. Mustedanagič, 85. Tandier. Rozhodovali: Kružliak, Somolíni, Hancko, ŽK: Mustedanagič, D. Kružliak, Kochan – Čögley, Brašeň, 1087 divákov

Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Urdinov – Qose, Kochan (80. Brenkus) – Kostadinov, Mustedangič (80. Takáč), Gál-Andrezly (70. Kmeť) – Tandir

Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Asanovič, Práznovský, Chren – B. Ľupták, Karlík (46. Švec) – Válovčan, Richtárech, Brašeň – Chomutov (73. Ďubek)

Liptáci od začiatku diktovali tempo a tlačili sa do ofenzívy. Hoci prvý nebezpečnejší strelecký náprah letel smerom na domácu bránu, keď išlo o tečovný pokus Válovčana, ktorý preletel tesne nad brvnom. V 13. min Mustedanagič vyslal štipľavý projektil asi z 25 m a Chovan ho vytesnal na roh. V 16. min sa už menilo skóre, Kostadinov potiahol loptu takmer z polky ihriska a svojej sólo aj zavŕšil presným nástrelom do ľavého kúta svätyne ViOn–u. V 27. min Kochan z priameho kopu z pravej strany ideálne položil loptu na hlavu J. Masla a jeho hlavičku smerujúcu do šibenice, Chovan končekmi prstov odvrátil na žrď. V 36. min MFK svoju prevahu pretavil aj do druhého gólu. Po krásnej ružomberskej akcii Qose najprv trafil brvno a na druhý pokus už sieť – 2:0. Tesne pred prvopolčasovým hvizdom hlavného arbitra I. Kružliaka sa v sľubnej streleckej pozícii ocitol Richtárech, ale Macík ho vychytal.

Na snímke zľava Ján Maslo, Kristi Qose (Ružomberok) a Adrián Chovan (Zlaté Moravce) počas zápasu 19. kola futbalovej Fortuna ligy MFK Ružomberok - FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble v Ružomberku 16. februára 2019 Foto: TASR/Dušan Hein

Liptáci aj v druhom polčase pokračovali vo svojej aktivite. Kružliakova hlavička ešte minula cieľ, ale tretí úder Ruže nedal na seba dlho čakať. V 59. min Mustedanagič si na hranici "veľkého vápna" prevzal prihrávku od Kochana a prízemnou technickou strelou k ľavej žrdi zvýšil na 3:0. V 76. min pred bránou hostí po hlavičke J. Masla zachraňoval Asanovič. O posledný klinec do zlatomoravskej "rakvy" sa postaral v 85. min Tandir, keď do siete doklepol loptu po strele Kmeťa.