Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. decembra 2023

Minister Šutaj Eštok odovzdal horským záchranárom nové terénne vozidlá, zlepšenie mobility HZS je kľúčové (video+foto)Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vo štvrtok odovzdal 21 nových záchranných terénnych vozidiel a ...Zdieľať
657b043f64aca092837825 676x451 14.12.2023 (SITA.sk) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vo štvrtok odovzdal 21 nových záchranných terénnych vozidiel a štvorkoliek Horskej záchrannej službe (HZS). Tá bude celkovo vybavená 63 kusmi novej automobilovej techniky za viac ako 2,5 milióna eur.

Zlepšenie mobility je kľúčové


V jednotlivých strediskách HZS budú vozidlá k dispozícii už počas tejto zimy. Vo štvrtok záchranárom poputovalo 13 terénnych záchranných vozidiel Toyota Land Cruiser, dve veliteľské vozidlá SUV Kia Sportage HEV a šesť terénnych štvorkoliek Can-Am Outlander MAX XT-P 1000.


Zlepšenie mobility príslušníkov HZS pri realizácii služobných zásahov je kľúčové a má priamy vplyv na schopnosť horských záchranárov pri zachraňovaní ľudských životov a pri ochrane ich zdravia v horských oblastiach za každého počasia, v každom ročnom období,“ uviedlo ministerstvo vnútra.

Moderná technika


Horskí záchranári tak celkovo dostanú 14 terénnych záchranných vozidiel Toyota Land Cruiser s príslušenstvom, vybavené napr. predným navijakom či ťažným zariadením, 14 terénnych štvorkoliek Can-Am Outlander MAX XT-P 1000 s príslušenstvom, ako napr. doplnkové reflektory pre pohyb za znížených poveternostných a svetelných podmienok či svetelno-zvukové výstražné zariadenie.

Súčasťou techniky je aj 10 veliteľských vozidiel SUV Kia Sportage HEV s príslušenstvom, ktoré majú svetelno-zvukové výstražné zariadenie, a 10 záchranných SUV Kia Sportage s príslušenstvom. Taktiež im poputuje aj 15 snežných skútrov Lynx 69 Ranger Alpine s príslušenstvom, ktoré sú vhodné do vysokohorského prostredia v lyžiarskych strediskách.

Nejde len o zachraňovaných, ale aj o bezpečie našich príslušníkov, ktoré je veľmi dôležité, aby záchranné akcie mohli byť úspešné,“ uviedol riaditeľ HZS Marek Biskupič.
Zdroj: SITA.sk - Minister Šutaj Eštok odovzdal horským záchranárom nové terénne vozidlá, zlepšenie mobility HZS je kľúčové (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fínsko podpíše s USA dohodu o obrannej spolupráci, pakt nesie veľmi silné posolstvo
<< predchádzajúci článok
Košický primátor Jaroslav Polaček bude mať nižší plat, rozhodli mestskí poslanci