Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. decembra 2005

Mobil je už povinnou výbavouMladí Slováci sú „mobilný národ“. Až 95 percent obyvateľov Slovenska vo vekovej kategórii 20 až 29 rokov využíva súkromný mobilný telefón.Zdieľať
Podnikať v tomto odvetví sa tak skutočne oplatí, rast trhu ešte stále nie je na konci. Z celkovej populácie vo veku 15-79 rokov totiž používa mobil zatiaľ „len“ 73 % ľudí. Vyplýva to z prieskumu, ktorý na vzorke 1 000 respondentov uskutočnila spoločnost GfK Slovakia.

Ďalším zaujímavým výsledkom štúdie je skutočnosť, že naše mobilné telefóny nám nielen dobre slúžia, ale sa nám aj páčia. Až 89 % respondentov totiž na otázku „Páči sa vám váš mobilný telefón“ odpovedalo kladne. Tí z nás, ktorým sa ich vlastný mobil nepáči, sú s ním zvyčajne nespokojní kvôli jeho zastaranosti, respektíve nemodernosti.
Už skúsenosti z tohtoročných Vianoc ukázali, že Slovákom slúži mobil nielen na telefonovanie, ale veľkej (a v niektorých prípadoch dokonca väčšej) obľube sa teší aj posielanie krátkych textových správ. Písanie SMS sa spája predovšetkým so študentmi, ktorí túto službu využívajú najintenzívnejšie, a viac ako polovica z nich posiela správy aj viackrát denne. Až 96 % z tejto kategórie opýtaných tak urobí minimálne raz za týždeň.
Celkovo podľa prieskumu GfK napíšu aspoň jednu SMS týždenne približne tri štvrtiny z nás. Pritom len
7 % majiteľov mobilných telefónov nedokáže zo svojho aparátu krátku textovú správu odoslať. Na Silvestra tak pravdepodobne vypukne ďalšie sms-kové šialenstvo, operátori by ho však mali zvládnuť. Ako totiž informoval zástupca T-Mobile Milan Hric, počas posledného dňa v roku sa posiela menej správ ako cez Vianoce. A tie v tomto roku vážnejšími technickými nedostatkami netrpeli.Slavomír Šikuda


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pokojne aj bez plynu
<< predchádzajúci článok
V skratke

Mobil je už povinnou výbavou - diskusné fórum čitateľov

aj my31.12. 8:30:10