Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

12. júna 2021

Na ME 2020 vo futbale skolaboval na ihrisku hráč Dánska Ch. EriksenZáchranári ho oživovali na ihrisku a potom ho transportovali do nemocnice.Zdieľať
Na ME 2020 vo futbale skolaboval na ihrisku hráč Dánska Ch. Eriksen

Sobotný zápas majstrovstiev Európy medzi futbalistami Dánska a Fínska v Kodani prerušili v závere prvého polčasu po kolapse domáceho hráča Christiana Eriksena. Záchranári ho oživovali na ihrisku a približne po pätnástich minútach ho transportovali do nemocnice. Podľa oficiálnej stránky Európskej futbalovej únie (UEFA) bol v stabilizovanom stave, na sociálnych sieťach kolovala fotografia, na ktorej bol na nosidlách pri vedomí.

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar odpadol v 43. minúte pri postrannej čiare, keď naňho lopta smerovala po autovom vhadzovaní. Spoluhráči okamžite privolali lekársku pomoc, neskôr na trávnik zišla aj Eriksenova manželka, ktorú utešovali kapitán Simon Kjaer a brankár Kasper Schmeichel. Dáni okolo Eriksena vytvorili hradbu, po jeho odvoze zamierili do šatne rovnako ako fínski hráči a rozhodcovia pred nimi.

Sobotný zápas majstrovstiev Európy medzi futbalistami Dánska a Fínska v Kodani dohrali od 20.30 h. Dánska futbalová asociácia to oznámila na twitteri po tom, ako hráči dostali ubezpečenie, že domáci hráč Christian Eriksen je po kolapse v poriadku. "Christian Eriksen je pri vedomí a jeho stav je naďalej stabilizovaný. V nemocnici podstúpi ďalšie vyšetrenia," informovala Dánska FA na twitteri.

O večerné dohratie stretnutia požiadali oba tímy a Európska futbalová únia (UEFA) im po krízovom zasadnutí vyhovela. Pokračovalo sa záverečnými štyrmi minútami prvého polčasu, druhé dejstvo sa malo začať po päťminútovej prestávke.

Dánsky futbalista Christian Eriksen, ktorý skolaboval počas zápasu základnej B-skupiny Dánsko - Fínsko na európskom šampionáte v Kodani v sobotu 12. júna 2021.

Foto: FOTO TASR/AP

 

Anglicko zrušilo tlačovú konferenciu


Anglická futbalová reprezentácia zrušila predzápasovú tlačovú konferenciu s trénerom Garethom Southgateom a kapitánom Harrym Kaneom po tom, ako počas zápasu B-skupiny EURO 2020 s Fínskom skolaboval dánsky stredopoliar Christian Eriksen.

Angličania vstúpia do šampionátu v nedeľu proti Chorvátsku. "Dnes večer myslíme na Christiana, na jeho rodinu a na všetkých ľudí spojených s dánskym futbalom," zaznelo vo vyhlásení Anglickej futbalovej asociácie (FA).

Sobotný zápas medzi Dánskom a Fínskom tesne pred koncom prvého polčasu prerušili po tom, ako na ihrisku skolaboval dánsky reprezentant Christian Eriksen.
 

Záchranári oživujú dánskeho futbalistu Christiana Eriksena, ktorý skolaboval počas zápasu základnej B-skupiny Dánsko - Fínsko na európskom šampionáte v Kodani v sobotu 12. júna 2021.

Foto: FOTO TASR/AP

 

Záchranári odvážajú na nosidlách dánskeho futbalistu Christiana Eriksena, ktorý skolaboval počas zápasu základnej B-skupiny Dánsko - Fínsko na európskom šampionáte v Kodani v sobotu 12. júna 2021.

Foto: FOTO TASR/AP

 

Záchranári odvážajú na nosidlách dánskeho futbalistu Christiana Eriksena, ktorý skolaboval počas zápasu základnej B-skupiny Dánsko - Fínsko na európskom šampionáte v Kodani v sobotu 12. júna 2021.

Foto: FOTO TASR/AP


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 ME 2020: Náročnú logistiku Slováci zvládli, teší vedúcu výpravy Gazdíkovú (12. 6. 2021)
 Slovensko sa zvykne zobudiť v zápasoch proti silnejším. Prekvapí na ME vo futbale 2020 Poľsko? (12. 6. 2021)
 ME vo futbale 2020 (hrá sa 2021): Kompletný program a výsledky (11. 6. 2021)
 ME vo futbale 2020 (A-skupina): Taliansko začalo šampionát víťazne, Turecko inkasovalo tri góly (11. 6. 2021)
 Slováci patria medzi outsiderov ME vo futbale 2020, Hamšík je vraj už dávno za zenitom (10. 6. 2021)
 Tréner SR Tarkovič vyradil pred ME 2021 Jirku, Holúbeka, Bera a Strelca (2. 6. 2021)nasledujúci článok >>
Chystáte sa do Ruska? Počas ME vo futbale 2020 nie sú pre fanúšikov potrebné víza
<< predchádzajúci článok
Bilbao odškodnia za presun ME vo futbale 2020, dostane financie a zorganizuje prestížne finále

Na ME 2020 vo futbale skolaboval na ihrisku hráč Dánska Ch. Eriksen - diskusné fórum čitateľov