Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. mája 2007

Na miernu formu vtáčej chrípky ochoreli ďalší ľudiaĎalší štyria ľudia ochoreli na miernu formu vtáčej chrípky v severnom Walese potom, čo boli v kontakte so zamestnancami farmy alebo hydinou, na ktorej vypukla menšia epidémia. V sobotu o tom informovali ...Zdieľať

LONDÝN 27. mája (WEBNOVINY) - Ďalší štyria ľudia ochoreli na miernu formu vtáčej chrípky v severnom Walese potom, čo boli v kontakte so zamestnancami farmy alebo hydinou, na ktorej vypukla menšia epidémia. V sobotu o tom informovali britské úrady. Pôvodcom epidémie však nie je obávaný vírus H5N1, ale menej nebezpečný vírus H7N2. Britský Úrad na ochranu zdravia najprv v piatok informoval, že vírus H7N2 nakazil štyroch ľudí. V sobotu oznámil, že nákaza sa potvrdila u štyroch ďalších ľudí.

Na malej farme, na ktorej uhynulo niekoľko kurčiat, zvyšok chovu zlikvidovali. Waleskí predstavitelia v sobotu informovali, že testujú aj hydinu z ďalšej farmy. H7N2 predstavuje menšie nebezpečenstvo ako vysoko patogénny kmeň H5N1, ktorý zabil takmer 200 ľudí, väčšinou z juhovýchodnej Ázie.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinu čakajú predčasné voľby
<< predchádzajúci článok
Do Kyjeva sa presúva dve tisíc vojakov ministerstva vnútra

Na miernu formu vtáčej chrípky ochoreli ďalší ľudia - diskusné fórum čitateľov