Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

23. februára 2022

Na Železnej studničke pribudne posedenie aj pobytové schodyAktuálne tu môžu návštevníci Železnej studničky vidieť vrty v zemi. Tie budú slúžiť ako základ, na ktorý postavia železnú konštrukciu a umiestnia drevené dosky.Zdieľať
Na Železnej studničke pribudne posedenie aj pobytové schody

Na brehu štvrtého rybníka na Železnej studničke v Bratislave vybuduje mesto pobytové schody. Pôjde o prvok drobnej architektúry. Rôznorodé šírky a dĺžky schodov majú návštevníkom bratislavského lesoparku zabezpečiť posedenie, ale aj kontakt s vodnou hladinou.


"Breh tohto rybníka je do veľkej miery zarastený, a tak trochu bezkontaktný. Práve v tomto menšom úseku chceme vytvoriť priestor, kde si budete môcť namočiť nohy vo vode alebo sa príjemne slniť pri vode," spresnilo na sociálnej sieti hlavné mesto.

Aktuálne tu môžu návštevníci Železnej studničky vidieť vrty v zemi. Tie budú slúžiť ako základ, na ktorý postavia železnú konštrukciu a umiestnia drevené dosky. "Budú to drevené schody, ktorými sa ľudia dostanú od chodníka až dole k rybníku a budú slúžiť hlavne na posedenie," spresnila samospráva.

Ide o jeden z projektov programu obnovy verejných priestorov Bratislavy s názvom Živé miesta. V rámci neho hlavné mesto aktuálne realizuje obnovu fontány Družba na Námestí slobody, rekonštrukciu bufetu na Partizánskej lúke či jednoduché dočasné úpravy na Hodžovom námestí.

Foto: Nikolet Baňáková


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Archeológovia našli v jordánskej púšti zhruba deväťtisíc rokov starú svätyňu, ktorá bola takmer nedotknutá
<< predchádzajúci článok
Korben Dallas vydávajú album Deti rýb, pokrstí ho D. Koller