Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. októbra 2020

Naď: Celoplošné testovanie na COVID-19 bude zabezpečené aj na všetkých hraničných priechodochMinisterstvo obrany SR pracuje s hypotézou, že počas celoplošného testovania ľudí na ochorenie COVID-19 bude testovanie zabezpečené aj na všetkých hraničných priechodoch. Uviedol to minister obranyZdieľať
08 2 676x466 19.10.2020 - Ministerstvo obrany SR pracuje s hypotézou, že počas celoplošného testovania ľudí na ochorenie COVID-19 bude testovanie zabezpečené aj na všetkých hraničných priechodoch. Uviedol to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v Televíznych novinách na televízii Markíza.


„My by sme boli veľmi radi, keby bola zaistená čo najnižšia mobilita. To znamená, že ľudí, ktorí sú kdekoľvek na Slovensku alebo aj v zahraničí, nenútime, aby sa vracali naspäť ani v rámci trvalého pobytu,“ dodal Naď.

Ako dodal šéf rezortu obrany, "ak sú ľudia, ktorí žijú v Bratislave prechodne a trvalý pobyt majú niekde na východnom Slovensku, nechceme aby cestovali naspäť, ale zostali v Bratislave a prišli sa testovať na najbližšie odberové miesto, ktoré budú mať k dispozícií."

Hlavná časť testovania sa uskutoční od 30. októbra do 1. novembra a následne od 6. do 8. novembra. Pilotné testovanie bude 23. až 25. októbra v okresoch Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín a Bardejov. Testovať sa bude antigénovými testami, štát ich objednal približne 13 miliónov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Naď: Celoplošné testovanie na COVID-19 bude zabezpečené aj na všetkých hraničných priechodoch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Celoplošné testovanie na COVID-19 je podľa Fica závažná vec. Gröhling povedal, pre koho je to dôležité (19. 10. 2020)
 Ako vidia celoplošné testovanie na COVID-19 odborníci? Plán vlády má limity (19. 10. 2020)
 Matovič sa ospravedlnil Čaputovej, o celoplošnom testovaní vedela najskôr Merkelová (19. 10. 2020)
 Mestá žiadajú vládu o jasné pokyny k celoplošnému testovaniu, sú pripravené pomôcť (19. 10. 2020)
 Vláda schválila návrh na celoplošné testovanie: Armáda do konca októbra pripraví plošné testovanie, zrealizuje ho v novembri. (18. 10. 2020)
 Prezidentku Zuzanu Čaputovú bude o celoplošnom testovaní obyvateľov na koronavírus informovať Matovič (18. 10. 2020)nasledujúci článok >>
Hlavný palestínsky vyjednávač Sáib Irikát je po ochorení na COVID-19 v kritickom stave
<< predchádzajúci článok
Parlamentný výbor pre kultúru a médiá požiadal o sprístupnenie pozastavenej reportáže v RTVS

Naď: Celoplošné testovanie na COVID-19 bude zabezpečené aj na všetkých hraničných priechodoch - diskusné fórum čitateľov